02 липня 2022 року
17:26:21

Усі новини Головна Політика Блоги Особистості Новини Події

Україні потрібен законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм

09.02.2021 11:41
830

Закриття медведчуківських телеканалів «112 Україна», «NewsOne» та «ZIK» стало топовою темою вихідних.

ОПЗЖ кричало про порушення свободи слова та прав журналістів, погрожували судами всіх інстанцій, вимагало задокументовані докази фінансування телеканалів терористами й країною-агресором…

Працівники телеканалів кума Путіна били на жалість, розкачували тему: «а завтра – хто?»…

Експерти різних мастей і нардепи говорили, коментували, обурювались, аналізували…  Традиційно забалакували проблему, замість рішуче  зробити наступний і логічний крок – ухвалити законопроект про колабораціонізм. Він не те, що давно назрів, а вже перезрів, і зміг би чітко розставити всі крапки над «і».

Бо не можуть політики країни, де сьомий рік триває російсько-українська війна, вільно й безкарно літати в гості до Москви та спілкуватись з ворогом. Не можуть політики безкарно торгувати з вбивцями українців та вести бізнес на крові. Не можуть «українські» телеканали фінансуватись країною-агресором та, зловживаючи свободою слова, пропагувати кремлівські наративи, обливати брудом Україну, українців й усе українське. Вони – колаборанти, як би ми не відмовлялись від цього слова, і повинні нести за свої вчинки та слова юридичну відповідальність. Нам давно варто навчитись усе називати своїми іменами та швидко діяти!

ВО «Свобода» ще 6 грудня 2019-го зареєструвала у Верховній Раді законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм. Досить чекати, думати, говорити, зважуватись! Настав час конкретних кроків і рішучої відсічі колаборантам!

Ось текст Закону України, запропонованого ВО «Свобода»:

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм) 

Цим законопроектом ми пропонуємо внести наступні зміни:

1) доповнити новою статтею 1111 у такій редакції:

«Стаття 1111. Колабораціонізм

Колабораціонізм, тобто особлива форма державної зради, яка полягає у військовому, політичному, економічному, адміністративному, культурному, інформаційному, медійному співробітництві громадянина України з державою-агресором або її представниками, створеними чи підтримуваними нею незаконними збройними формуваннями, яке завдало шкоди державному суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
  2. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.
  3. Публічні заклики до колабораціонізму, а також виготовлення матеріалів із закликами до колабораціонізму з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів – караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Олег Сиротюк,

голова ТОО ВО “Свобода”

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031