Усі новини Головна Суспільство Освіта та наука Світ Мандри Новини Події Тернопіль Технології

Тернополяни відзначають15 років першій в історії людства м’якій посадці, зробленій в Зовнішній Сонячній системі
![]() |
На фейсбучній сторінці “Клубу молодого винахідника” тернопільські науковці та винахідники відзначили видатну дату для усього людства, адже 14 січня минає 15 років першій в історії людства м’якій посадці, зробленій в Зовнішній Сонячній системі, https://www.facebook.com/KMO.COM.UA |
Саме 14 січня 2005 року завершилась мандрівка довжиною в 4 мільярда кілометрів – космічний зонд «Гюйгенс» здійснив вдалу посадку на поверхню супутника планети Сатурн Титан. Зонд «Гюйгенс» (англ. Huygens probe) створений Європейським космічним агентством і названий на честь голландського астронома XVII століття Християна Гюйгенса. Зонд був запущений 15 жовтня 1997 року у зв’язці з космічним апаратом «Кассіні». 25 грудня 2004 зонд відокремився від свого носія і почав самостійний рух до Титану. 14 січня 2005 зонд «Гюйгенс» успішно увійшов в атмосферу Титана і здійснив посадку на його поверхню в області, що отримала назву Ксанаду. Це була перша в історії м’яка посадка, зроблена в Зовнішній Сонячній системі. Зонд сів на тверду поверхню, хоча посадка в океані була також передбачена його конструкцією.
|
|
Астрономи провели дослідження, які дозволили їм заявити, що Титан, супутник Сатурна, є двійником Землі. Такі висновки були зроблені завдяки вивчення океанів на планеті. Наявність найдетальнішої карти поверхні знаменитого Титану дозволило експертам з’ясувати, що три найбільших моря пов’язані один з одним і підтримують планетарний рівень води. Такі ж процеси відбуваються на нашій Землі, де фігурантами виступають Атлантичний і Тихий океани. На супутнику Сатурна дрібні озера вище на кілька сотень метрів, що також є схожістю з Землею. На ньому течуть річки, є моря, випадають опади і відбувається випаровування вологи. Гравітацію Титану забезпечує сам Сатурн.
Після подібного дослідження астрономи мають намір послати на поверхню земної двійника нову космічну місію, яка дозволить розкрити таємницю розподілу води.
|
|
За матеріалами сайтів
18 Лютого, П’ятниця
15 Лютого, Вівторок
14 Лютого, Понеділок
9 Лютого, Середа
7 Лютого, Понеділок
4 Лютого, П’ятниця
3 Лютого, Четвер
Всі новини