29 червня 2022 року
12:34:15

Усі новини Головна Суспільство Культура Новини Події Тернопіль

Тернополяни намагаються врятувати сторічні двері будинку на вул. Ю.Опільського

14.01.2021 13:24
83
Нещодавно у будинку, який більше ніж 100 років стоїть на вул. Юліана Опільського, замінили дерев’яні двері на металеві. Така заміна викликала занепокоєння частини мешканців будинку.
На їх думку старі двері варто було відреставрувати і залишити на вході у під’їзд. Але реставрація потребує немалих коштів. Також потрібна згода від решта співвласників будинку, які задоволені металевими дверима. Для вирішення цього питання люди створили групу у мережі Фейсбук “Збережемо старовинні двері на Опільського” та відкрили гривневий рахунок. У своїй групі адміністратори піднімають питання збереження історичного минулого у деталях, до яких відносяться і ще поодинокі старовинні вхідні двері: “Щороку в Тернополі меншає історичних дверей, – пишуть у групі “Збережемо старовинні двері на Опільського” , – нині є нагода врятувати двері позаминулого століття будинку Юліана Опільського, 4.
Зараз на їх місці нові та металеві. Але ми хочемо, аби старі двері повернулися, а для цього їх потрібно реставрувати. Тому нам потрібна ваша допомога. Утім, нас цікавлять не тільки ці двері. Ми переконані: збереження історичної архітектури не менш важливо, ніж ремонт доріг, зведення церков і забудова парків. Автентичні деталі – це невідновлювальний ресурс, котрий творить ідентичність міста, та й мешканців, теж. Рятуючи сьогодні одні двері, ми врятуємо історичну архітектуру міста.”
Замінюючі старі двері на нові у Тернополі, на жаль, не намагаються зберегти подібність оригінальним вхідним дверям чи відправити двері на реставрацію, а замінюють на пластикові чи металеві конструкції. Варто було б прислухатись до думки громадян, які радять створити спеціальну муніципальна комісію, яка би займалась питанням реставрації і упорядкуванням дверей, вікон, фасадів історичної частини міста згідно паспортів фасадів, з відповідними документами.
“Ці масивні двері прожили тут біля 100 років, їм на заміну прийшли бездушні залізні “замінники”. Ми ще можемо врятувати їх, потрібна лише підтримка з боку небайдужих до історії Тернополя людей, – пишуть у групі “Збережемо старовинні двері на Опільського”.

Зображення може містити: надворі
Двері будинку Юліана Опільського, 4 до заміни

Зображення може містити: надворі
Двері будинку Юліана Опільського, 4 після заміни
РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930