29 червня 2022 року
12:11:49

Усі новини Головна Політика Духовність Події

«Свободівці» Тернопільщини вшанували пам’ять Романа Шухевича на його символічній могилі (фото)  

71 рік тому, 5 березня 1950-го, в нерівному бою з озвірілими енкаведистами загинув головний командир УПА на псевдо «Тарас Чупринка», голова проводу ОУН на Українських Землях на псевдо «Тур», голова Генерального Секретаріату УГВР на псевдо «Лозовський» Роман Шухевич.

Пам’ять легендарного генерал-хорунжого свободівці Тернопільщини й Хмельниччини на чолі з головою ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком традиційно вшанували на символічній могилі поблизу Гукова, що в Хмельницькій області.

За однією з версій, саме сюди, за кілька днів після проведення процедури упізнання, таємно привезли тіло Шухевича й спалили. Рештки загорнули у брезент і скинули в Збруч. У 2005-му водолази знайшли в річці обгорілі кістки, й того ж року напередодні Покрови, на межі Хмельницької й Тернопільської областей, урочисто встановили кількаметровий хрест.

«На цьому місці 9.03.1950 вознісся на Небо лицарський дух Головного командира УПА, вірного сина українського народу, генерала Романа Шухевича, який загинув 5.03.1950 року під м. Львів у нерівному бою з московсько-більшовицькими ординцями в результаті підлої зради. Друже командир, твоя справа не вмре, не загине»,сповіщає табличка на ньому.

  • «Ми, усі – вояки УПА і всі підпільники зокрема, і я – свідомі, що раніше чи пізніше нам доведеться згинути в боротьбі з брутальною силою. Але, запевняю вас, – ми не будемо боятися вмирати, бо, вмираючи, будемо свідомі того, що станемо добривом української землі. Це наша рідна земля потребує ще багато добрива, щоб у майбутньому виросла на ній нова українська генерація, яка довершить те, що нам не суджено було довершити», – казав Роман Шухевич.

Генерація зросла й нині мужньо боронить Україну на її східних теренах.

  • «Нині у пантеоні українських героїв поряд із Шухевичем тисячі вже не тільки його сучасників, але і наших — тих, хто віддав життя за незалежність України, продовжуючи славні ідеї Генерала. Маємо пам’ятати це і завершувати їхню справу — завершувати побудову Української Самостійної Соборної Держави. Адже це наша земля і наші Герої», – наголосив, звертаючись до присутніх голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

  • «Для кожного українця Роман Шухевич є, найперше, прикладом мужності, відваги, незламності, дисциплінованості, рішучості, інтелігентності й істинного патріотизму», – зауважив свободівець, голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог.
  • ««Ми боремось не тому, що ненавидимо тих, хто знаходиться перед нами, а тому, що любимо тих, хто у нас за спиною!»процитував генерала Шухевича голова ТОО ВО «Свобода» Олег Сиротюк. – Та щира любов, винахідливість, ерудованість, освіченість, вміння переконувати, рівень поваги, довіри й відданість з боку підпільників і лякали найбільше радянську систему. Інтелігент, котрий постійно працював над собою, воїн, який відкрито дивився у вічі смерті, бо вважав, що «краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах», сміливець, який зав виграшки оминав усі майстерно розставлені енкаведистами пастки. «Мудрого – не одурити, чесного – не купити, мужнього – не зламати» – повторював, і за це вороги його ще більше ненавиділи та боялись».

  • «Герої, такі як Роман Шухевич і Степан Бандера, показали нам, як потрібно любити Україну, як потрібно жертвувати своїм життям заради того, щоб нація мала право жити на своїй, Богом даній землі! В нас з ними – одна ціль та одна ідея: побудова української держави! Незалежної! Самостійної! Соборної!» – зазначив свободівець, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

… І лягли до величного хреста квіти, і зринула увись дзвінка пісня та щира молитва, і замиготіли лампадки, наче серце того, хто, ймовірно, знайшов вічний спокій у цій символічній могилі.

Нагадаємо, Тернопільська обласна рада, з ініціативи фракції ВО «Свобода», звернулася до керівництва держави із вимогою повернути звання Героїв Роману Шухевичу та Степану Бандері.

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930