25 травня 2022 року
01:11:26

Усі новини Головна Суспільство Тернопільщина Світ Новини Події

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні відвідав Тернопільщину

29.01.2021 16:06
64

Голова обласної державної адміністрації Володимир Труш  зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Туреччина в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере. Головна мета зустрічі  – обговорення шляхів поглиблення співпраці у сфері економіки та інвестицій. Також йшлося про залучення турецьких інвесторів до реалізації в області проєктів державно-приватного партнерства.

Голова обласної державної адміністрації наголосив, що з  Туреччиною уже є тісні зв’язки – партнерство з провінцією Чанаккале, започатковане у 2019 році. Рада директорів Асоціації підприємців та бізнесменів провінції Чанаккале відвідала Тернопільську область в рамках Міжнародного інвестиційного форуму „Тернопільщина Invest”. За результатами участі у Форумі реалізовано українсько-турецький гуманітарний проєкт, в рамках якого 25 дітей із сімей військовослужбовців Тернопільської області, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та операції об’єднаних сил відпочивали у провінції Чанаккале Турецької Республіки. У планах – підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва з Губернатором провінції Чанаккале, пишуть на сайті https://ternopillive.com.ua/

«На Тернопільщині працюють підприємства з турецьким капіталом, але ми хочемо розвивати й поглиблювати нашу співпрацю. Найбільш перспективними напрямками співпраці є інвестування у сільське господарство області, в частині новітніх технологій, інвестування в харчову переробну галузь промисловості, створення спільних підприємств з перероблення сільськогосподарської продукції. Сьогодні ключове завдання влади – це створення максимально сприятливих умов для успішної роботи інвесторів, і  я, як голова обласної державної адміністрації, готовий забезпечити максимальне сприяння у налагодженні конструктивної та ефективної співпраці», – наголосив Володимир Труш.

Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гульдере подякував за гостинність і наголосив, що наразі українсько-турецькі відносини розвиваються феноменальними темпами.

«Товарообіг з Україною склав 5 млрд доларів, 3,5 млрд доларів складають турецькі інвестиції. Але є значний потенціал для збільшення цих показників, і посольства обидвох держав над цим активно працюють. Так, наразі триває робота над підготовкою угоди про вільну торгівлю між нашими країнами. І її підписання дозволить відносинам між країнами вийти на новий рівень економічних відносин, еквівалентний 10 млрд доларів. Але щоб покращити нашу співпрацю, недостатньо візиту у столицю. Саме тому я відвідую різні міста і спілкуюся з представниками влади, бізнесу», – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні.

Володимир Труш висловив сподівання, що такі зустрічі відбуватимуться частіше і матимуть позитивний ефект для обох сторін.

Довідково: В області працює 2 підприємства з турецьким капіталом. А у Гусятинському районі реалізовується проєкт турецькою компанією СЕБІЛ ІНСААТ ТААХ (SEBIL INSAAT TAAH. TIC.LTD) з будівництва, реконструкції автомобільних доріг. Зовнішньоторговельний оборот товарами області з Турецькою Республікою за січень-листопад 2020 року  склав 6,8 млн дол. США. Обсяг експорту  товарів склав – 1,8 млн дол. США, обсяг імпорту – 5,0 млн дол. США.

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031