25 лютого 2021 року
07:57:55

Усі новини Головна Суспільство Тернопільщина Світ Новини Події

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні відвідав Тернопільщину

29.01.2021 16:06
27

Голова обласної державної адміністрації Володимир Труш  зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Туреччина в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере. Головна мета зустрічі  – обговорення шляхів поглиблення співпраці у сфері економіки та інвестицій. Також йшлося про залучення турецьких інвесторів до реалізації в області проєктів державно-приватного партнерства.

Голова обласної державної адміністрації наголосив, що з  Туреччиною уже є тісні зв’язки – партнерство з провінцією Чанаккале, започатковане у 2019 році. Рада директорів Асоціації підприємців та бізнесменів провінції Чанаккале відвідала Тернопільську область в рамках Міжнародного інвестиційного форуму „Тернопільщина Invest”. За результатами участі у Форумі реалізовано українсько-турецький гуманітарний проєкт, в рамках якого 25 дітей із сімей військовослужбовців Тернопільської області, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та операції об’єднаних сил відпочивали у провінції Чанаккале Турецької Республіки. У планах – підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва з Губернатором провінції Чанаккале, пишуть на сайті https://ternopillive.com.ua/

«На Тернопільщині працюють підприємства з турецьким капіталом, але ми хочемо розвивати й поглиблювати нашу співпрацю. Найбільш перспективними напрямками співпраці є інвестування у сільське господарство області, в частині новітніх технологій, інвестування в харчову переробну галузь промисловості, створення спільних підприємств з перероблення сільськогосподарської продукції. Сьогодні ключове завдання влади – це створення максимально сприятливих умов для успішної роботи інвесторів, і  я, як голова обласної державної адміністрації, готовий забезпечити максимальне сприяння у налагодженні конструктивної та ефективної співпраці», – наголосив Володимир Труш.

Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гульдере подякував за гостинність і наголосив, що наразі українсько-турецькі відносини розвиваються феноменальними темпами.

«Товарообіг з Україною склав 5 млрд доларів, 3,5 млрд доларів складають турецькі інвестиції. Але є значний потенціал для збільшення цих показників, і посольства обидвох держав над цим активно працюють. Так, наразі триває робота над підготовкою угоди про вільну торгівлю між нашими країнами. І її підписання дозволить відносинам між країнами вийти на новий рівень економічних відносин, еквівалентний 10 млрд доларів. Але щоб покращити нашу співпрацю, недостатньо візиту у столицю. Саме тому я відвідую різні міста і спілкуюся з представниками влади, бізнесу», – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні.

Володимир Труш висловив сподівання, що такі зустрічі відбуватимуться частіше і матимуть позитивний ефект для обох сторін.

Довідково: В області працює 2 підприємства з турецьким капіталом. А у Гусятинському районі реалізовується проєкт турецькою компанією СЕБІЛ ІНСААТ ТААХ (SEBIL INSAAT TAAH. TIC.LTD) з будівництва, реконструкції автомобільних доріг. Зовнішньоторговельний оборот товарами області з Турецькою Республікою за січень-листопад 2020 року  склав 6,8 млн дол. США. Обсяг експорту  товарів склав – 1,8 млн дол. США, обсяг імпорту – 5,0 млн дол. США.

Подаруйте собі свято у гастропаб NATURA
“Майдан” дарує незабутні враження
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Доєднуйся до доброї справи!
ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ TO.TE.UA!
Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «ТО ТЕРНОПІЛЬЩИНА»/ to.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.

При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на to.te.ua має міститися в першому абзаці тексту.

УВАГА! Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора блогу чи публікації, а всі опубліковані матеріали не претендують на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.

Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної авторами блогу чи публікації інформації, а також може не поділяти погляди та думки авторів, висловлені у матеріалах, і читачів сайту, висловлені ними в коментарях до статей. Ресурс виконує винятково роль носія.

Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами.

Для надсилання інформації пишіть:toternopil2020@gmail.com