25 травня 2022 року
01:22:45

Усі новини Головна Хобі Надзвичайне Новини Освіта та наука Події Тернопіль

Мікробіологічні посиденьки – фото і відео “справжніх гарнюнь” тернополяни розміщують у соціальній мережі

24.01.2021 15:09
706
Тернополяни цікавляться Всесвітом, досліджують зоряне небо та діляться своїми світлинами у групі “АстроТернопіль”, але не менш захоплюючий світ знаходиться поряд із нами. Мікророслини та тварини із наших водойм та з наших тернопільських парків можна побачити, якщо долучитись до групи у фейсбуці “Цікаві досліди. Тернопіль”.

May be an image of Yurii Stoianov, Oleksandr Hrytsiv та Володимир Кріса, people standing та outerwear
Учасники групи “Цікаві досліди. Тернопіль” Олександр Гриців, Володимир Кріса, Юрій Стоянов
Немає опису.
https://www.facebook.com/groups/344726366731470 – група любителів мікроскопічних спостережень “Цікаві досліди. Тернопіль”.
 

 

 

 

“Я завжди щаслива, якщо у краплині води бачу таке маленьке живе створіння, – розказує захоплена спостереженнями через мікроскоп Тетяна Свинарик-Іващенко, – я люблю підшукати для маленьких тварин музику, так цікавіше переглядати ролики. Остання моя моделька – дивовижна коловоротка-танцівниця. Знайдена у воді зі зразка моху.”
Усі учасники групи додають до своїх фото та відео марку мікроскопа та умови зйомки, наприклад, коловоротку знімали Мікроскопом Jenco JEN-BK 221, збільшення – 400 крат.
http:// Немає опису світлини.
Також у об’єктив мікроскопів потрапили тихоходка (лат. Tardigrada) або водяний ведмідь з води зі зразка моху, взятого в парку Національного відродження, ротіфери – коловратки та їх мікродрузі. Досліджує мікросвіт Тетяна разом з Олександром Грицівим, Володимиром Крісою, Юрієм Стояновим та усіма людьми, які долучились до групи. “Ми не тільки своє відео і фото виставляємо, але й щось цікавеньке про мікросвіт з інших джерел для популяризації і зацікавлення людей, – продовжує Тетяна, – не забути це відчуття, коли вперше бачиш це мікрожиття. Вони такі крихітні, але не менш важливі для природи і людина відповідальна має бути за чистоту того середовища, де вони мешкають.”
http:// http://
Тихоходка (лат. Tardigrada) або водяний ведмідь. Тварина харчується. Мікроскоп Jenco JEN- BK 221
Збільшення 400 крат
Дилептус.
Цікава інфузорія з хоботком, який вміло використовує для пошуку та захоплення їжі.

А ось цікаве відео цілої групи мікротваринок у краплі води. Коментують відео Тетяна Свинарик-Іващенко та Олександр Гриців.

http://
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Малощетинкові черви.
Зразок взяли у прісній воді, у водоймах Гідропарку в Тернополі. Мікроскоп Delta Optical BioLight 200. Збільшення х40.
У світі проводяться міжнародні фестивалі мікрофотографії. Ці світлини також можна побачити у групі ““Цікаві досліди. Тернопіль”. Даніель Кноп сфотографував зародок помаранчевого амфіпріона (Amphiprion percula) на першому, третьому (на початку дня і в кінці), п’ятому та дев’ятому дні розвитку всередині ікринки. Фото отримало другу премію міжнародного фестивалю мікрофотографії Nikon’s Small World 2020 року.
Немає опису світлини.
Фото: Даніель Кноп- зародок помаранчевого амфіпріона (Amphiprion percula) на першому, третьому (на початку дня і в кінці), п’ятому та дев’ятому дні розвитку всередині ікринки.
May be a closeup
Мікро-ліс інфузорій сувійок.

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031