25 травня 2022 року
01:55:22

Усі новини Головна Економіка Україна Гроші Аграрії Новини Події

Як купити землю? – оприлюднено алгоритм купівлі-продажу землі

27.01.2021 15:48
171

Процес купівлі землі для покупця починається із визначення планової вартості землі, яку він готовий заплатити, та пошуку землевласників, готових продати свої ділянки.

Як знайти, оцінити і купити землю, як прискорити цей процес і які потрібні документи, розповів засновник сервісу Feodal.Оnline Андрій Дем’янович і інтерв’ю для Kurkul.com.

За словами спікера, процес пошуку продавців ділянок може відбуватись різними методами. Найпростіший із них — «сільські чутки». Зазвичай об’єкти купівлі знаходяться за межами населених пунктів, а їх власники живуть у селах, тож цей метод полягає в розповсюдженні інформації серед місцевих жителів про те, що певна агрофірма або фізична особа має намір купити ділянку, пишуть на сайті https://agroter.com.ua/

«Звичайно, знайдеться певна частина людей, які захочуть вирішити всі свої життєві проблеми за рахунок однієї земельної ділянки й будуть озвучувати якусь астрономічну цінову пропозицію. Саме тому рекомендую відходити від таких застарілих методів і користуватись онлайн-пошуком на відповідних майданчиках, де вартість ділянок відповідає ринковим цінам. Це зекономить вам час та сили», — зазначив Андрій Дем’янович.

Запропоновані до продажу земельні ділянки потребують якісної оцінки не лише з точки зору визначення ринкової вартості, а й для перевірки придатності землі та пакету документів для ведення вашого бізнесу. Крім того, доцільно буде паралельно перевірити оголошену продавцем інформацію щодо ділянки в Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

«Так ви можете зрозуміти: наявна чи відсутня оголошена інформація і зробити відповідний висновок. Важливо, щоб земельна ділянка або не перебувала в оренді, або щоб ви чітко розуміли умови орендної плати», — додав експерт.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки офіційно посвідчується у нотаріуса. Для підписання угоди необхідний такий пакет документів:

  1. Довідка, яка посвідчує цільове призначення земельної ділянки — для ведення особистого селянського господарства (далі — ОСГ). У деяких районах України паї мають таке призначення, тобто теоретично їх можна купувати та продавати, але нотаріуси для уникнення спірних випадків додають до переліку документів таку довідку.
  2. Оригінал витягу з Державного земельного кадастру, вартість якого складає приблизно 100 грн.
  3. Експертна оцінка земельної ділянки, яка замовляється у відповідній організації. Орієнтовна вартість — 1 тис. грн.
  4. Правовстановлюючий документ на земельну ділянку. Це може бути рішення сільської ради, наказ Держгеокадастру або рішення ОТГ.
  5. Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. У випадку відсутності об’єкта у реєстрі в процесі підписання угоди земельну ділянку буде зареєстровано, але доведеться сплатити адміністративний збір.
  6. Документи сторін. Для фізичної особи це паспорт та ІПН, для юридичної — установчі документи.
    Після реєстрації права власності та сплати адмінзбору протягом 3-5 днів фермер стає власником земельної ділянки.
РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031