25 травня 2022 року
13:24:21

Головна Здоров'я

Національна служба здоров’я України про лікарню у Шумську

13.09.2020 21:15
52

Досвідом роботи в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) ділиться комунальне некомерційне підприємство (КНП) “Шумська центральна районна лікарня (ЦРЛ)”.

Налагоджена робота в ЕСОЗ виводить функціонування медичних закладів на якісно новий рівень, переконані у Національній службі здоров’я України.

Про лікарню.
В Шумській центральній районній лікарні працюють 40 лікарів. Щорічно стаціонар медзакладу обслуговує 5,5 тис. пацієнтів, поліклініка – понад 300 тис. пацієнтів. Медичні записи в ЕСОЗ тут створюються щодня. Зі дня старту Програми медичних гарантій лікарі Шумської ЦРЛ створили понад 14 тис. електронних медичних записів, погасили понад 1600 е-направлень.

Про медичну інформаційну систему (МІС).
До вибору МІС у закладі підійшли з особливою відповідальністю. Обираючи медичну інформаційну систему, Шумська лікарня взяла до уваги досвід співпраці інших медзакладів. Окрім цього, враховували відкриті статистичні дані про МІС, що опубліковані на сайті ДП “Електронне здоров’я”. Із головних плюсів системи відзначають можливість заповнювати електронні дані навіть за відсутності інтернету – вся інформація зберігається та вивантажується в мережу відразу після того, як з’єднання відновлюється.

Про організаційні лайфхаки.
Офіційних розпоряджень, які б вимагали від кожного лікаря опанувати роботу в електронній системі охорони здоров’я, в Шумській ЦРЛ не впроваджували. Тут пішли іншим шляхом – спочатку довірили вивчення електронних інструментів тим медпрацівникам, які з легкістю працюють за комп’ютером. Зараз вони – найперші помічники лікаря в роботі з даними в ЕСОЗ.
Ефективній роботі сприяє також і те, що кожен лікар забезпечений окремим місцем з комп’ютером, під’єднаним до медичної інформаційної системи. У закладі є власний ІТ-спеціаліст, а також налагоджена комунікація з представниками МІС. В лікарні ініціювали створення групи в одному із месенджерів – спеціально для обговорення та оперативного вирішення нагальних проблем та запитань. Допомагають в розвитку навичок роботи в ЕСОЗ і відеоуроки, записані представниками МІС.

Переваги електронних медичних записів (ЕМЗ).
Незважаючи на складнощі в опануванні нових інструментів, у лікарні вбачають чимало плюсів діджиталізації медичних даних.
“Вся інформація про пацієнтів структурована та знаходиться в електронних документах: коли поступив, коли виписався, детальний анамнез, подробиці лікування тощо. Це значно спрощує роботу лікаря, який не витрачає дорогоцінного часу на пошук важливих даних. До того ж, функціонал ЕСОЗ не стоїть на місці. Система розвивається, розширюється кількість зручних та корисних як для лікаря, так і для пацієнта опцій”, – говорить головний лікар Шумської ЦРЛ Андрій Бобровський.

НСЗУ Національна служба здоров’я України

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031