29 червня 2022 року
12:23:57

Усі новини Головна Суспільство Особистості Новини Події Happy Animals Тернопіль Тернопіль

Поговоримо про проблеми маленьких собачок або дурних собак не буває

25.11.2020 21:49
212

У моїй інтерпритації цей вислів має не класичне завершення. Дурні господарі є, але це рідкість. Переважно господарі просто не мають ЗНАНЬ і НАВИЧОК для правильного виховання своєї собаки. Є ще категорія людей, котрі вже вміють, але не хочуть робити добре, бо всі ми знаємо, що дуже просто міняти когось, але дуже важко змінювати себе.

Мене звати Наталія Веретюк, я практичний психолог, який попри роботу в школах і дошкільних закладах, все своє життя паралельно працювала з собаками. Спочатку приватним кінологом, а пізніше я стала повноцінним грумером і всю свою любов енергію, і натхнення віддала стрижці собак. І зараз я хочу не осуджувати власників нечемних собак, а дати людям деякі поради і шанс виправити ситуацію.

Сьогодні я хочу поговорити про наболіле. Про те, з чим стикаюся щодня, як на вулиці, так і під час роботи з собаками. Ми поговоримо про ПРОБЛЕМИ ВИХОВАННЯ МАЛЕНЬКИХ ДЕКОРАТИВНИХ СОБАЧОК.

Перш за все, мушу ще раз наголосити – будь-який кінолог вчить не собаку, а перед усім Вас. Саме Ви повинні навчитися взаємодіяти і коректно впливати на свого підопічного. В іншому випадку нічого не відбудеться. Змінювати свої звички і бачення дуже важко, але повірте, воно того варте!

Першопричиною, яка зустрічається у 90% людей, є те, що вони забувають про те, що навіть собака, котрий має 1 кг чи, навіть, менше все ще залишається собакою, і має ті ж самі гени вовка в собі. Це такий же собака, як і всі, лише менша. З усіма інстинктами і характерними рисами. Ви повинні це памятати постійно і намагатись уявляти, що у Вас не “манюня іграшка”, а алабай, чи німецька вівчарка, і ВСІ ВЧИНКИ ВАШОЇ СОБАКИ ОЦІНЮВАТИ ТАК, НІБИ ЇХ РОБИТЬ ВЕЛИКИЙ СОБАКА. Тоді Ви будете реальніше і адекватніше оцінювати його поведінку.

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, наталія веретюк, психолог, собака

Собака – це стайна тварина, а в стаї завжди присутня ієрархія. Завжди повинен бути вожак, котрий є головним, і його всі не лише люблять, а і поважають…. і хочеш чи не хочеш, навіть трохи, побоюються. В природі все дуже жорстко, навіть жорстоко, наша задача збудувати ту ж схему вдома, але згладити всі гострі кути.

Собака не може бути вожаком у Вашій родині! Тим більше 1-2 кг собачка. Для нього це важко. Це завелика ноша відповідальності для такого створіння. Будь-який собака повинний займати найнижчий щабель в ієрархії Вашої сімї. Він має безумовно поважати всіх без винятку людських членів сім’ї.

Проблема з маленькими собаками полягає в тому, що їх купують, як іграшку і сприймають, як дитинку. Йому дозволяють абсолютно все, бо він маленький і такий милий. І не зауважують, як собака починає домінувати, принижувати своїх власників, кусатися, мітити територію і нападати на великих собак. Це призводить не лише до незручностей і проблем для власників, але часто виливається в постійні нерви і стрес для собаки, бо йому необхідно постійно відстоювати своє лідерство. А також може бути шкідливим і небезпечним для його здоров’я, бо такий собака не лише не дозволить Вам причесати себе, але і буде проти всіх медичних процедур, неговорячи вже про те, що такі неслухняні альфа собачки часто втікають, потрапляють під автівки, чи нападають на великих собак, і не завжди, нажаль, їх вдається врятувати.

Задумайтеся, чому Ви пробачаєте своєму собачці укуси, коли Ви його, наприклад, розчісуєте? Якби Вас кусав великий собака, Ви б теж так спокійно і весело це сприймали, як жарт?

Це категорично не правильно. Собака немає права, навіть, гирчати на свого власника, бо таким чином він Вам погрожує. І за це Він повинний бути покараним. Я не є прихильником побиття собак і фізичних покарань, але можна знайти не травматичний і не больовий метод, який підійте саме Вам і покаже собаці, що Ви не дозволите себе так поводити, бо вожак і лідер Ви, а не песик.

Ще одним важливим фактором є те, що людям здається, що маленьким собакам не потрібна дресура, і, що це смішно, коли маленькі собачки виконують команди, або думають, що в маленьких собак замало мозгів, щоб працювати, як великі. Так от – це міф! Кожний маленький собака може виконувати абсолютно всі команди нарівні з великими. Спробуйте його навчити ходити поряд, сидіти, лежати. Для цього Ви можете скористатися допомогою кінолога, або черпати знання з Інтернет ресурсів. Але будьте обережні, бо не всі там дають добрі поради. Знайдіть когось свого гарного порадника, серце Вам підкаже. Або просто займайтеся своїми силами. Це точно не буде зайвим. Це розвине розумові здібності Вашого собаки, навчить його чути і розуміти Вас, навчить його, що він повинен Вас слухатися, і робити те, що Ви хочете, і, навіть, якщо саме ці команди не стануть Вам у пригоді, то вони стануть фундаментом у Ваших взаєминах.

Дуже важливим є команда “місце” і, власне, повинне бути у собаки  своє незмінне місце, і він має чітко знати де це. Це буде добре і для Вас, бо Ви можете відправити його туди за командою, коли він вам заважає, а також і для собаки, бо там він є недоторканим. І тут є дуже важливим пояснити це своїм дітям, що коли собачка сховався в своє місце, то чіпати його не можна. Часто діти мордують собак, і бідолахи, навіть, не мають, де сховатися. Ось для цього і потрібне “місце”. Це межа, особистісний простір. Ви можете його звідти покликати, але витягувати силою – це вже насилля. Найкраще, якщо це буде десь в куточку на підлозі, чи під столом, де песик буде захищеним. Це не може бути на ліжку чи на дивані, бо там вона в гостях у Вас. Всі верхні поверхні – це місця для лідерів, і коли Ваш собака без дозволу лізе туди, то автоматично вважає себе на рівні з Вами або і вище Вас. Звичайно, всі ми часом беремо собак на ліжка, і я не виключення, але мій собака злізе і піде на своє місце в ту ж секунду, як я її про це попрошу, БО ВИРІШУЮ Я.

Дуже важливою в вихованні собак є стабільність і згуртованість. Тобто, всі члени Вашої сім’ї повинні обговорити правила, що можна собаці, а що ні, і дотримуватися їх постійно. Бо коли сьогодні ми, наприклад, не даємо їжі зі стола, а завтра даємо, то це вчить собаку до постійної боротьби за свої права, вчить шукати в вас слабинку, і давити, доки не отримає бажане.

Доречі, їжа зі стола під час людського сніданку чи обіду, це також не добре. Так як собака є нижче членів сімї по ієрархії, то і їсти з Вами вона не може. Краще дати їй вкусняшку вже після їжі, а доки сім’я обідає, собаку відіслати на місце, де її не будуть турбувати аромати людської їжі. Бо окрім проблем домінації, людська їжа для таких маленьких собачок є ще і досить небезпечною, і може викликати низку проблем – від алергії до травм, і запальних процесів в кишківнику. Краще не ризикувати.

Дуже важливим є гуляти і соціалізувати Вашого маленького собачку. Він не буде переляканим, якщо Ви правильно з маленького будете показувати йому світ. Почати краще з коротких прогулянок на повідку в спокійних куточках парку. Пізніше продовжувати прогулянки і виходити в більш людні місця, знайомити з іншими собачками, дітьми, а вже коли впевнено почуватиметесь в парку, можна пробувати виходити в місто. Такі прогулянки корисні, як для фізичного, так і для психічного здоров’я Вашого собаки, окрім того, це значно скріпить Вашу дружбу, і Ви станете справжньою командою.

Ви можете придумати свої сценарії життя з собакою, зручні саме для Вас, головне, встановити певні межі і правила, і намагайтеся всією сімєю їх дотримуватися, тоді буде щастя Вам і Вашому собачці. І, не забувайте, він у Вас справжній СОБАКА, майже вовк.

Наталія Веретюк,
практичний психолог

Наталія Веретюк в соціальних мережа:
ФБ – https://www.facebook.com/nataliya.veretyuk
Інстаграм – https://www.instagram.com/grooming_nataliya_veretyuk?r=nametag

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930