02 липня 2022 року
16:24:46

Усі новини Головна Тернопільщина Україна Новини Здоров'я Події

За продаж неповнолітнім електронних сигарет, рідин до них, порушників з січня каратимуть штрафами

22.01.2021 15:46
108
В Україні з 01.01.2021 р. заборонили продаж електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах людям, які не досягли 18 років, на рівні із традиційними тютюновими виробами. Відповідний законопроєкт Верховна рада України ухвалила 02.12.2020 р. № 3628.
Міфи та факти про куріння електронних сигарет: що варто знати урядовцям - Consumer Choice Center За продаж неповнолітнім електронних сигарет, рідин, використовуваних у них, за порушення правил торгівлі тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами каратимуть штрафом від 6800 до 13 600 грн
За даними Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну від 2017 року, в Україні 18,4% дітей віком від 13 до 15 років вживають електронні сигарети на постійній основі. За статистикою виходить, що це майже кожна п’ята дитина цієї вікової групи.
Довідка: Електронна сигарета – виріб, який може бути використаний для споживання (вдихання) парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, що містять або не містять нікотин. Електронні сигарети можуть бути одноразовими або багаторазовими; рідини, що використовуються в електронних сигаретах, – рідкі суміші хімічних речовин, що містять або не містять нікотин, використовуються для створення пари в електронних сигаретах та містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях.
Вже декілька років в Україні заборонено будь–яку рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, спонсорство тютюну, а також куріння у громадських місцях.
Однак, виробники тютюнових виробів пропонують споживачам нові продукти, зокрема, електронні сигарети та вейпи, які за результати деяких незалежних досліджень є ще більш небезпечні ніж звичайні сигарети.
Нагадаємо, що законодавством забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:
1) у ліфтах і таксофонах;
2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;
4) на дитячих майданчиках;
5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
6) у під’їздах житлових будинків;
7) у підземних переходах;
8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:
1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
3) у приміщеннях гуртожитків;
4) в аеропортах та на вокзалах.
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: “Куріння заборонено!”.
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”.
Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п’ятою цієї статті.
У разі, якщо Ваше право на бездимне оточення порушено фізичною особою – потрібно звертатись до органів Національної поліції, якщо суб’єктом господарювання – просимо з письмовою заявою звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області:
Адресавулиця Микулинецька, 20, Тернопіль, Тернопільська область, 46000
РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031