10 серпня 2022 року
23:23:16

Усі новини Головна Тернопільщина Світ Україна Новини Освіта та наука Події Тернопіль

У Тернополі стрімко розвивається новий напрям інноваційної освіти

22.12.2020 15:43
320

Протягом чотирьох місяців активно проходить реєстрація майбутніх “Клубів Молодих Винахідників” (КМВ) не тільки у Тернополі і на Тернопільщині, а і по усій країні – допомагають партнери із сусідньої Польщі та діляться досвідом роботи під час вебінарів, форуму та майстер-класів опікуни КМВ за кордоном, де працють вже кілька сотень таких клубів. Спілкування відбувається он-лайн з використанням платформи ZOOM.

Що таке  КМВ і як заохотити школярів доєднуватись до занять, як зробити заняття захопливими і не нудними – на такі питання знаходять відповіді під час он-лайн спілкування однодумців із різних країн.

Головна ідея клубів – запалити бажання досліджувати цей світ у дітей та зробити це максимально безпечним. Опікун клуба – не вчитель, він також досліджує цей світ разом з учасниками.

У Тернополі популярна цікава наука оселилась у самому центрі міста, назва каже сама за себе “Центр науки Тернополя”.  Сюди приходять люди різного віку – школярі, студенти, вчителі, щоби доторкнутись до наукових відкриттів. Готується до відкриття творча наукова лабораторія, успішно протягом трьох років тут проходять десятки цікавих подій, як наукових, так і присвячених розвитку українського суспільства.  Планують на базі центру створити свій медійний центр, планетарій. Те, що у школі вивчається разом з підручником – тут можна перевірити на практиці. Не дивно, що Клуб Молодого Винахідника стартує Україною саме звідци.

На жаль, коронавірус вніс свої корективи у роботу Центра Науки Тернополя, але разом з вчителями, керівниками гуртків спілкування триває он-лайн. Усі бажаючі об’єднуються у невеличкі команди і разом презентують свої ідеї для усіх учасників вебінарів. Пізніше на сторінках КМВ з’являється і відео вебінару.

“Ми дуже раді, що росте інтерес до науки, наші “Наукові пікніки” довели, що дітям це необхідно, а дорослі і самі стають, як діти, коли проводять досліди. Більшість нашого обладнання ми закупили за кошти громадського бюджету, ми налагодили роботу волонтерів, об’єднали науковців тернопільських ВИШів, – розказує керівник Центру Науки Тернополя Михайло Сиротюк, – але Клуби Молодих Винахідників робитимуть науку ще ближчою до школярів, так як будуть працювати там, де діти вчаться, живуть. Такі наукові ігри дадуть свої плоди і у нас виростуть майбутні науковці.”

“Ми спостерігаємо, як щороку розширюється мережа і географія КМО, як налагоджуються зв’язки з однодумцями з Грузії, Польщі, і це чудово, тому що наука повинна об’єднувати, – розповіла начальниця управління сімї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська, – і звичайно, це важливий проект для молоді, адже розвиває не тільки цікавість до науки, але і критичне мислення, а це також одне з наших ключових завдань – робота з активною молоддю, яка може тут інтелектуально збагатити себе. Саме для цього і створюється всеукраїнська мережа Клубу Молодого Винахідника. Немаловажну роль має відігравати і патріотичне виховання, адже у КМВ опікуни і діти зможуть разом шукати інформацію про видатних українських вчених, про їхній вклад в розвиток світової науки, що формуватиме почуття гордості за свою націю, що дала людству таких геніїв, як Іван Пулюй, Олександр Смакула, Володимир Вернадський, Михайло Кравчук, Сергій Корольов – усіх і не злічити”.

Пулюй Іван Павлович — Вікіпедія СМАКУЛА Олександр Теодорович – Тернопільщина Кравчук Михайло Пилипович — Вікіпедія

Для поширення ідеї найкраще об’єднуватись, адже спроби започаткувати такі клуби у 2015 році, наприклад, не були успішними. Разом з Центром Науки Тернополя, з Lviv Open Lab, разом з Клубом Молодого Винахідника – це вже команда, яка здатна об’єднати багатьох людей. Разом зможуть навчитись цікаво творчо проводити експерименти, щоби створити школярам  простір для творчості. Разом команда  українських партнерів взяла участь у IX Міжнародному Форумі Клубу Молодого Винахідника.

Міжнародний Форум Клубу Молодого Винахідника — це онлайн-подія, що тривала з 26 по 28 листопада та охопила широкий спектр тем, серед яких співпраця, ідеї для експериментів, робота з дітьми, і найголовніше, створення власних Клубів Молодого Винахідника.

Клуб Молодого Винахідника (КМВ) — це освітні позакласні зустрічі, де діти та підлітки пізнають науку шляхом особистої участі, самостійного досвіду та експериментів. Кожен, хто працює з дітьми (вчителі, вихователі, громадські активісти і навіть батьки) може започаткувати власний клуб: зібрати дітей та поринути з ними у цікавий світ науки. І КМВ у цьому радо допомагає. Мережа таких клубів діє по всій Польщі, а також у країнах-партнерах Грузії та Вірменії, а відтепер ще й в Україні.

Цього року Форум КМВ вперше пройшов онлайн під гаслом «Ми РАЗОМ!». Онлайн-формат дозволив зробити його відкритим для всіх охочих та дав можливість більшій кількості людей взяти у ньому участь. Так, кожна онлайн-зустріч під час форуму збирала близько ста людей з чотирьох різних країн. Вони ділилися досвідом, обмінювалися думками й ідеями, та спільно працювали над тим, щоб Клуби Молодого Дослідника не припиняли свого існування під час пандемії.

Цьогоріч у програмі розмови про космічні дослідження, співпрацю в команді, про сучасні технології та довіру до них, про навчання онлайн, про те, як вчаться діти, про КМВ у Польщі та закордоном, експерименти, обговорення ініціатив та дискусії, а також майстер-класи для тих, хто тільки хоче започаткувати власний Клуб Молодого Винахідника. КМВ існують вже 18 років, відколи Януш Ласка створив першу навчальну групу. За цей час клуби дали дітям можливість брати участь у багатьох проєктах, відкривати для себе хімію, фізику та інші науки, і навіть поспілкуватися із справжніми космонавтами.

Методика роботи з дітьми у КМВ теж по своєму унікальна, адже наставник там виступає не як той, хто дає все готове та розповідає, що робити, а що ні, а як людина, що лише консультує та допомагає, якщо виникають труднощі. За словами Ману Капура, всесвітньо відомого вченого в галузі науки про навчання, фокус у такому навчанні спрямований на особистість та її вміння взаємодіяти з іншими. Так і відбувається ефективне навчання: у плідній співпраці зі своєю командою.

Окрім лекцій, тренінгів та майстер-класів, партнери Клубу Молодого Винахідника з різних країн, а саме із Польщі, України, Грузії та Вірменії, мали можливість представити свої напрацювання та прогрес як частинки великої спільноти КМВ.

У грудні тренінги та вебінари для майбутніх опікунів КМВ продовжились. І зараз долучитись до них може кожен охочий! Детальну інформацію шукайте у соцмережах Клубу Молодого Винахідника та Lviv Open Lab .

Проєкт «Клуб Молодого Винахідника» в Україні реалізовується фондом “Fundacja Szkoła z Klasą”, “Centrum Nauki Kopernik”, та українськими партнерами: “Lviv Open Lab” та “Центр Науки Тернополя”, при співфінансуванні польсько-американського Фонду Свободи в рамках програми «Рівні Шанси».
РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031