29 червня 2022 року
13:48:26

Усі новини Головна COVID-19 Особистості Новини Здоров'я Події Тернопіль Здоров'я

У Тернополі немає можливості пройти процедуру гемодіалізу людям хворим на Covid-19

26.11.2020 14:29
431

Нещодавно ковід забрав життя людини, волонтера Ігоря Цепенюка – потребуючий гемодіалізу у Тернополі, вимушений їхати у Бучач чоловік не витримав дороги. За словами дружини Ігоря Валентини Цепенюк, її чоловік помер після важкої виснажливої дороги в кисневій масці.

«Одни з небагатьох, хто за 7 років війни не втомився допомагати добровольцям, один з небагатьох, хто виступав меценатом у вихованні майбутнього молодого покоління», написали про нього друзі з 6 резервної сотні ДУК ПС – Тернопілля в Facebook.

«Сьогодні по п‘ятій годині дня під дверима бучацького інфекційного відділення в швидкій мій чоловік після тяжкої виснажливої дороги в кисневій масці, помер. Реанімувати не змогли. Він говорив, що не доїде, він говорив, що помре. Але ми тарганили його в Бучач! І ми його вбили! Бо великий Тернопіль не спроможний мати у себе відділ гемодіалізу для ковідних хворих”, – написала жінка.

Ігор та Валентина Цепенюк, Тернопль

За день до трагічної події п. Валентина застерігала людей на власному прикладі відноситись відповідально до небезпечної хвороби (родина лікувалась у сімейній палаті в Тернопільській районній лікарні):

“Вирішила написати пост, бо вражає безпечне ставлення людей до COVID. Так, хтось переносить його відносно легко, але багато мають тяжкі наслідки. Багато людей помирає. Обов‘язково хочу написати про медперсонал. Люди працюють, як солдати. Робота відлагоджена. Медикаменти всі є. Єдине, що купуємо – антибіотик чоловіку, бо в нього хворі нирки. Чоловік від неділі не може дихати без кисневої маски. Дуже тяжкі ночі! Кожна все тяжча. В ліжку сидить, бо лежачи задихається і в масці. Вдень, щоб дійти 4 метри до туалету, сидить біля двох годин на ліжку, поки наважиться зняти маску на хвилину. І бігом до маски назад! За цю хвилину рівень кисню в легенях падає до 70% і дуже тяжко піднімається назад до 85-91%. Рівень кисню в легенях має бути від 95%. Сьогодні чоловіка повезли в Бучач на гемодіаліз нирок, бо інакше його не витягнути. Це півтори години дороги. З кисневим балоном. 4 години діалізу там і півтори години дороги назад. Чекаю і молюся! Я цей пост написала, щоб допомогти вам зрозуміти, що до серйозних речей потрібно ставитися серйозно! Всі правила, які існують в світі, вони написані на основі пережитого досвіду, логічних висновків, прописаних алгоритмів дій. Часто правила писані кров‘ю!

Тому, якщо сказано – сиди вдома, не швендяй без потреби, то сиди!
Якщо сказано – носи маску і часто міняй, то носи і міняй!
Якщо сказано – часто мий руки та дезинфікуй, то не лінися!
Якщо сказано – соціальна дистанція, то дотримуйся, подбай про себе та інших!
Не бійтеся зробити зауваження! Не бійтеся відігнати від себе інших на безпечну віддаль! Страшно не поконфліктувати заради здоров’я, страшно мучитися з COVID. Хай вам нахамлять, та ви будете здоровими та живими! Дбайте одні про одних! І хай нас всіх Господь береже!”
Ігоря Цепенюка поховають на кладовищі у с. Підгородньому.
Вічна пам’ять Ігорю Цепенюку, співчуття його дружині п. Валентині та скорішого одужання.

 

 

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930