27 лютого 2021 року
11:50:24

Усі новини Головна Політика Культура Акценти Новини Події

У першому читанні ухвалено Закон “Про культуру”. Проте є нюанси…

05.02.2021 21:04
10
Верховна Рада ухвалила в першому читанні Закон України «Про культуру».
  • «Маємо хоч маленьку, але перемогу, – наголосив. – Парламентарі таки згадали про культуру й нині проголосували за внесення змін у Закон України «Про культуру». В першому читанні, щоправда. Проте, лід рушив, як кажуть.Серед змін, зокрема:
✔️територіальна доступність базової мережі закладів культури та неможливість закриття приміром, бібліотеки, без заміщення надання послуг;
✔️встановлення мінімальних стандартів забезпечення населення культурними послугами, тобто – кожен матиме доступ до гарантованого пакету послуг;
✔️якісні культурні послуги мають бути доступними для кожного. Це стосується і фінансової доступності, і фізичної, й інформаційної;
✔️затвердження стратегії розвитку культури не на рік, а на всі п’ять;
✔️затвердження на законодавчому рівні терміну «Центр культурних послуг»».
Такі кроки, на думку свободівця, сприятимуть зростанню розвитку сфери культури та зміцненню її авторитету.
  • «Щоправда, акцентує ,є ряд проблем, з якими зустрічаються працівники сільських закладів культури та на які, на жаль, не зважили парламентарі. Рідко вони, схоже, бувають у селах. Як депутат Тернопільської обласної ради, котрий дві каденції поспіль очолював постійну комісію з питань духовності, культури, свободи слова та інформації, маю чимало пропозицій та зауважень до Закону України «Про культуру», котрі обов’язково надішлю нардепам від Тернопільщини. Сподіваюсь, вони врахують їх та доповнять основний нормативно-правовий акт галузі».
Подаруйте собі свято у гастропаб NATURA
“Майдан” дарує незабутні враження
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Доєднуйся до доброї справи!
ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ TO.TE.UA!
Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «ТО ТЕРНОПІЛЬЩИНА»/ to.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.

При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на to.te.ua має міститися в першому абзаці тексту.

УВАГА! Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора блогу чи публікації, а всі опубліковані матеріали не претендують на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.

Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної авторами блогу чи публікації інформації, а також може не поділяти погляди та думки авторів, висловлені у матеріалах, і читачів сайту, висловлені ними в коментарях до статей. Ресурс виконує винятково роль носія.

Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами.

Для надсилання інформації пишіть:toternopil2020@gmail.com