25 травня 2022 року
00:27:43

Усі новини Головна Суспільство Тернопільщина Новини Події

Роботодавці Тернопільщини – надійні партнери служби зайнятості

21.01.2021 11:42
79
У 2020 році за сприяння служби зайнятості Тернопільщини було працевлаштовано 16,2 тис. осіб, з них 125 – з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску.
До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 1,5 тис. краян, після їх завершення 559 – отримали постійні місця праці.
Такого результату вдалося досягти завдяки плідній взаємодії з роботодавцями, які є одночасно і партнерами, і клієнтами служби зайнятості, що виконує функції посередника на ринку праці. У місцевих підрозділах служби роботодавцям можуть запропонувати ряд соціальних послуг, більшість з яких спрямовані на сприяння у підборі та підготовці необхідних кадрів на постійні та тимчасові робочі місця.
У 2020 році 5 тис. роботодавців області звернулися у службу зайнятості Тернопільщини за допомогою в укомплектуванні вакансій. Щоб роботодавець якнайшвидше знайшов потрібного працівника, фахівці служби зайнятості підберуть необхідні кадри з відповідної електронної бази даних, запропонують резюме чи відеорезюме шукачів роботи; за потреби – організують профпідготовку чи стажування кадрів, а також ряд заходів із забезпечення якісної комунікації сторін працевлаштування.
Більше 2-х тисяч роботодавців співпрацюють зі службою зайнятості на засадах рекрутингу. Відповідні фахівці обласної служби зайнятості опрацювали 2800 пропозицій роботи, 980 резюме та 1990 персональних справ шукачів роботи.
За 2020 рік більше 1 тис. роботодавців скористалися послугами служби зайнятості Тернопільщини з профвідбору кадрів з використанням сучасних психолого-діагностичних методик. Таке тестування пройшли 1556 претендентів на вакансії (23 – онлайн) за 120 професіями, з них майже всі – під конкретні замовлення роботодавців. Для цього фахівець служби зайнятості вивчає вимоги роботодавця до працівника; підбирає та проводить тестування претендентів; оцінює результати; прогнозує успішність професійної діяльності людини, також він може надати рекомендації щодо оптимальної розстановки кадрів, які працюють на підприємстві.
Ті роботодавці, які легально працевлаштовують безробітних, можуть отримати щомісячну компенсацію фактичних витрат на сплату єдиного соціального внеску. Цю компенсацію роботодавець може отримати за умови працевлаштування безробітного за направленням служби зайнятості на нове робоче місце на строк не менше, ніж на 2 роки. Чим більша зарплата, тим більший розмір компенсації!
Так, з травня 2013 року по грудень 2020-го 2036 роботодавців Тернопільщини отримали згадану компенсацію за працевлаштування 2944 безробітних. Також, з 2015 року 41 роботодавець отримав компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів 44 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.
Для забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами обласна служба зайнятості Тернопільщини організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації. Головна вимога при цьому – узгодження потреб роботодавця та інтересів шукача роботи. Профнавчання здійснюється на базі закладів освіти, підприємств, центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які мають потужну сучасну матеріально-технічну навчальну базу з найновішим обладнанням та технікою, у тому числі закордонного виробництва.
У 2020 році професійне навчання проходили 2188 безробітних краян за 184 професіями та напрямами, з них більше третини – молодь, 21 учасник АТО, 2 переселенця, 106 осіб з інвалідністю. Майже 2111 – завершили навчання, з них 98% працевлаштовані.
139 жителів Тернопільщини отримали безкоштовні ваучери на навчання.
8 мешканців області підтвердили результати неформального навчання за професією кухаря 3 розряду.
Також керівники підприємств, приватні підприємці можуть скористатися сервісом служби зайнятості „Електронний кабінет роботодавця” на сайті Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua. Він є захищеним, персоналізованим та безпечним. У цьому кабінеті можна переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень службою зайнятості шукачів роботи, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру, здати звіти, поінформувати про перспективну потребу в кадрах. Більше 300 роботодавців Тернопільщини вже мають такі «кабінети».
Якщо на підприємствах, в організаціях передбачається масове вивільнення працівників, у таких ситуаціях центри зайнятості надають відповідну кваліфіковану інформацію як роботодавцю, так і вивільнюваним працівникам.
Замовити та отримати усі згадані послуги можна безкоштовно у найближчому підрозділі служби зайнятості Тернопільщини!
З метою збереження робочих місць, підтримки малого і середнього бізнесу фахівці служби зайнятості Тернопільщини у квітні-грудні 2020 року розглянули майже 8 тис. пакетів документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Профінансовано 68,6 млн грн. Такі виплати дозволили зберегти 10,6 тис. робочих місць, з них більше 6,1 тис. – підприємців без найманих працівників.
157-ми роботодавцям (юридичним особам) для виплати більш як 2-м тисячам найманим працівникам перераховано одноразову матеріальну допомогу у період карантинних обмежень.
Заходи обласної служби зайнятості сприяють розвитку легального ринку праці.
Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників соціального захисту, можливості отримання гарантованої виплати заробітної плати, права на відпустки. Нелегальним працівникам не оплачують листки непрацездатності, вони втрачають трудовий стаж, належне пенсійне забезпечення. Роботодавець також ризикує постраждати від недобросовісного неоформленого працівника, а за незаконне використання робочої сили – понести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Пресслужба Тернопільського обласного центру зайнятості (тел. 234977)
РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031