Свою акцію представники бізнесу називають “податковим майданом”. Підприємці незадоволені законопроєктом № 4439-д, який Верховна Рада ухвалила 1 грудня. Згідно з цим документом, на 1 рік переноситься введення касових апаратів (РРО) для фізосіб-підприємців (до 1 січня 2022 року). Але підприємці, які здійснюють діяльність у сферах з високими ризиками ухилення від оподаткування ( “ризикові” види діяльності), повинні впровадити РРО вже в 2021 році. Учасники акції наполягають на ухваленні інших законопроєктів: зокрема, №3993 (щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців) і низки інших.

Біля протестуючих,  в тому числі біля Верховної Ради, знаходиться багато правоохоронців – працівників структурних підрозділів поліції і військовослужбовцві Національної гвардії України.

У Київ захістити своє право на працю поїхали і підприємці з Тернополя. Тернополяни приїхали чотирма автобусами, і 9 годин на снігу і холоді 1 грудня стояли під Верховною Радою. На своїй соціальній сторінці підприємець Наталія Стефанчук написала свої враження від участі у акціях протесту: “З усіх куточків України, великих міст і маленьких містечок більше 60000, дехто рахує 80000 підприємців з’їхались до столиці України виборювати своє право на працю і життя, право, гарантоване Конституцією України.
На жаль, депутати Верховної Ради, відтермінуванням на один рік фіскалізаціі і РРО малого бізнесу кинули подачку 1,5 мільйонам підприємців країни, тому було прийнято рішення залишатись під стінами Верховної Ради і нести варту до тих пір, доки депутати не приймуть ті закони, які забезпечать гідне життя підприємців; інша частина – роз’їхалась по домівках, щоб на 4 грудня зібрати ще більше мітингуючих.
Починаючи від Верховної Ради, вони заблокували центральні артерії Києва і 16 км пройшли по Хрещатику, знову повернувшись до Верховної Ради. Відбулась сутичка поліції і наших тернополян при спробі поговорити з народними депутатами, які , як щурі, чорними ходами покидали будову. Ігора і Таню повалили на землю, але їм на допомогу підбігли друзі-тернополяни. Ось так виборюється сьогодні право на працю!!! Зараз під стінами Верховної Ради мужньо стоять наші підприємці.”

Фото зі сторінки Наталі Стефанчук