24 травня 2022 року
03:52:27

Усі новини Блоги Світ Події

Найбільші  ворота України-  суховантажний  порт в Одесі (фото)

Відбувся Всеукраїнський прес-тур «Досвід реформ на Одещині», організований Харківським прес-клубом.  У ньому побувала наша кореспондентка.

Визирська об’єднана територіальна громада, що в Лиманському районі Одеської області ,  з’явилася під завісу минулого року, вскочивши в останній вагон децентралізації.  Тепер це показова багата громада,яка і до цього не бідувала. Бо на її території є потужне  підприємство , яке на 70  відсотків формувало бюджет  району.

Знайомство з громадою ми і почали із знайомства з  головним платником податків, дарувальником і благодійником не лише громади, а й регіону. Це найбільші  ворота України-  суховантажний  порт  Трансінвестсервіс (ТІС), розташований у Аджаликському  лимані за 27 км від Одеси. За рейтингом,  опублікованим в інтернет-виданні «Порти України», ТІС торік перевалив найбільшу кількість вантажів у державі – 25,7 мільйона тонн.   Цьогоріч він опрацював  рекордний у своїй історії об’єм зернових –  800 тисяч тонн.

За словами начальника служби  механізації ТІС Сергія Мамонтова,  у терминалу є  ресурси для того, щоб збільшити  об’єми до мільйона тонн за місяць.  Як відомо, термінал ТІС – Зерно  найбільший у Чорному морі з річною продуктивністю  6 млн тонн.  На складах можна розмістити – 450 тисяч тонн. За рік  через ТІС-Зерно проходить біля  22% всього українского експорту зернових . Запитую, чи є тернопільська пшениця.

«Тут відбита карта всієї України, – говорить Сергій Мамонтов.-За  роботою  нашого порту можна робити висновки про розвиток економіки країни,- переконаний  наш супроводжуючий,  який тут працює  12 років і знає все на цій чотиристагектарній території. Він розповів, що підприємство надає  стивідорні послуги, які  займають найважливіше місце в процесі якісного  і безпечного  перевезення товару, це  комплекс заходів, які спрямовані на правильне сортування, упаковку, зважування навантаження і розвантаження товару.Тут діє «Місце прибуття автотранспорту Визирка», яке оптимізує оформлення та декларування вантажів завдяки  єдиному  офісу з операційним залом митниці та інформаційним терміналом».

Ми  тільки транспортом могли об’їхати підприємство, керуючись не тільки віддалями між терміналами, а й з дотриманням  техніки безпеки.  Тут працюють – «ТІС-Зерно», «ТІС-Міндобрива», «ТІС-Руда», «ТІС-Вугілля» та «ТІС-Контейнерний Термінал». 15 причалів забезпечують  доступ  до міжнародних ринків виробництва і споживання зерна,  олії, вугілля,   руди, товарів народного споживання. Майже  700 заходів суден  в рік зв»язують ТІС  з майже 2 тисячами  портів світу.

Компанію заснували Олексій Ставніцер та Олег Кутателадзе 1994 року на базі покинутого будівництва державного підприємства «Лиман». У процесі розвитку компанії частку держави підприємці викупили.  Одного із засновників   пана Ставніцера  немає з нами майже десять років. Але сім’я його живе у Визирці, справу батька продовжують сини –Андрій Ставніцер і Єгор Гребенніков.

-Ще дванадцять років тому, коли я прийшов сюди після  нашого спеціалізованого вишу Одеськиий морський університет, тут було всього два крани ,  вантажили руду і зерно,- розповідає пан Мамонтов.-Тепер у нас є плавучі крани і безліч баштових  з ліфтом, є  змонтовані на автомобільному шасі, на понтонах,   залізничних платформах та інші. До речі, випускають їх в Україні,- не без гордості говорить спеціаліст  компанії.

За його словами, розвиток групи ТІС розпочався з перебудови покинутого  комплексу з імпорту фосфоритів на експортний. За власний кошт побудували  6 власних причалів загальною довжиною понад 1300 м і глибиною 15 м. Зараз приходять потужні лайнери, для яких  є потреба при повному завантаженні і до 18 метрів. Інколи довантажують на рейді.

Особлива гордість порту –  новітній  ТІС-Контейнерний Термінал  завдовжки   600 м. Тільки тут  в одній лінійці 5 контейнерних перевантажувачів, які дають можливість якісно і швидко здійснювати операції. Потужність першої фази — 400 тис. умовних одиниць   вимірювання ємності  вантажних транспортних засобів перевезення,  при повному розвитку ця цифра сягне  до 2 млн. Контейнерний  термінал найдинамічніший в Україні за показниками вантажообороту. За минулий рік тут перевезення  збільшилися   на 75%. Тут одночасно можуть стояти три  судна.

-Практично все можна перевозити в цих ємностях,- говорить наш супроводжуючий .- Он білі великі коробки – це контейнери-рефрижератори, в яких транспортують косметику,  квіти, яйця, м»ясо та інші товари, які потребують  штучного охолодження.

 

Тут є своя залізниця.Щотижня 15 регулярних контейнерних поїздів  курсують  із ТІС до Тернополя, Києва, Харкова,   Дніпра і Чернігова. У планах компанії розвиток нових маршрутів у міста України і за кордон. А ще цими днями  цей потужний порт    привернув увагу глобального інвестора – компанію ОАЄ  DP World, яка викупила контрольний пакет  акцій контейнерного терміналу. Це неабиякий успіх для колективу , бо Дубайська фірма має до сотні  портів у всьому світі, це розширить можливості і  українських портовиків.

-Якщо робота порту віддзеркалює  економіку України, то динаміка в нас позитивна,– кажу Сергієві Мамонту.

-Однозначно,-погоджкється зі мною  провідний спеціаліст компанії.-  Незважаючи на коронакризу, наш порт  демонструє  стабільний розвиток.  Є виробники, є споживачі, є попит, є пропозиція.  Отже, економіка України працює добре,- усміхається    Сергій Мамонтов. На підтвердження цього знаходжу звітні цифри підприємства. Цьогоріч за перше півріччя   ТІС перевалив  17,4 млн т  вантажів, збільшивши вантажооборот   на 21,6%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. А з моменту створення ТІС  залучив майже  800  млн доларів інвестицій. Про те як пощастило Визирській ОТГ, на чиїй території він зареєстрований ,  говорить бюджет громади, яка складає 7,5 тисяч  мешканців, – 238 млн. 

Людмила ОСТРОВСЬКА, заслужена журналістка України.

Тернопіль-Одеса

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031