24 травня 2022 року
03:50:47

Усі новини Блоги Спорт Особистості Здоров'я Події

На Тернопільщині мешкає один з найсильніших людей України

Андрій Балабух із Яблунева Гусятинського району  ввійшов у  десятку найсильніших людей України.

Цей молодий чоловік дуже скромний.  Але внутрішня сила і дух цього чудового сільського господаря і спортсмена-аматора   підкорюють після перших хвилин спілкування з ним.

– Усі ми ще з  дитинства знаємо, що рух – це життя, активний рух – здорове життя,- каже пан  Балабух . -Мені завжди хотілося бути сильним, мав багато енергії та бажання чогось досягти.

Андрій Балабух, який господарює на 8 га  родинних паїв, має всю необхідну техніку для сівби та збору врожаю, тримає свиноферму , переконаний, щожиття складається із  бажання і рішучості покращити наступний день.Спорт у цьому неабиякий помічник , він  спонукає  бути готовим працювати в умовах втоми, нудьги, болю і бажання займатися іншими речами.

Спортсмен зі школи займався важкою атлетикою. А потім почав спеціалізуватися на традиційних силових видах спорту – армреслінгу, армліфтингу, козацьому жиму. За складом характеру Андрій Балабух експериментатор. Випробовує сівозміни, підбирає сорти  зернових, щоб давали високі врожаї. Вирішив, що можна здобувати успіх  і в спорті ,  роблячи  такі вправи, які ніхто не робить. Він переконаний , що стикаючись з випробуваннями, людина дізнається межу власних можливостей. За 22,6 секунди він перервав три колоди карт.

 -Я тренувався місяць  до рекорду.Побачив, що спортсмен із Росії  встановив рекорд світу , розірвавши чотири колоди карт одночасно.Вирішив теж спробувати,-сказав рекордсмен.

Він зізнався, що за час тренувань за день рвав по десять-двадцять колод.

 – Потрібно мати силу рук, має захват бути сильним. Я тренуюсь в залі. Є спеціальний еспандер. Головне – то бажання досягати чогось,– каже мій візаві.

Треба сказати, що Андрій Балабух   встановив ще декілька рекордів. Так йому вдалося зав’язати з двох сталевих цвяхів довжиною 30 см вузол, відомий під назвою “вузол Сотського” за 1 хв та 12 с.

А ще –   піднімав однією рукою дві гирі ,  розривав  номерний знак автомобіля, чого не робить ніхто в світі.

Поки що ці рекорди зафіксовані лише в «Книзі рекордів Тернополя». Хоч деякі з них вартують бути і в  книгах рекордів України та світу. Але спортсмен   цим не переймається. Для нього важливо випробувати себе на міцність.

І зробив це ще й у конкурентному середовищі, взявши участь у цьогорічному Чемпіонаті  України серед стронгменів.  Він змагався у найлегшій ваговій категорії – 95 кг., маючи 81 кілограм, не побоявся іменитих  суперників. Ведучі- спортивні коментатори  на адресу Андрія , коли він  виконував вправу  «Таєрфліп»- кантував покришку колеса  вагою 320 кг, сказали, що дуже вольовий спортсмен із Тернопільщини.

Вперше  беручи участь у змаганнях такого рівня,  спортсмен зробив усі 5 обертів і вклався у визначений час- 56 ,06 сек.  З гідністю витримав наш земляк і  вправу «Прогулянка фермера», як називають   перенесення двох 120 кг валіз на відстань 40 метрів.  Андрій переміг у своїй трійці.

-Я відчув, що захват хороший, але трохи ноги ще треба підкачати,- усміхається атлет-аматор.–  Для мене це дуже гарний досвід виконання вправ. Я відчув над чим треба працювати. Потрібні регулярні тренування. Ще є проблема з наявністю необхідного обладнання. Вправи зі своєю специфікою. Звичайні штанги, гантелі та тренажери можна використовувати як підсобку для напрацювання силових і витривалості.

Заступник голови Копичинецької ОТГ, до якої входить Яблунів, Андрій Фик на сторінці новин Яблунова у Фейсбуці написав про  найсвіжіше досягнення земляка:

«Приємно повідомити ,що житель нашої громади Андрій Балабух , який займається спортом лише на ентузіазмі,  взявши  участь у Чемпіонаті України серед стронгменів, показав хороший результат… Ввійшов у 10-ку  найсильніших людей України. Молодець! Досягаючи власних  результатів,  представляєш на національному рівні і свою малу Батьківщину». 

А ще стронгмен – молодий татко є дуже гарним прикладом для своїх  діток, а їх у нього п»ятеро- Анжелка, Алінка, Андрійко, Арсенко і Ніколь.

Людмила ОСТРОВСЬКА, заслужена журналістка України.

      Тернопіль-Яблунів.

#то_тернопільщина

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031