Усі новини Суспільство Блоги Світ Освіта та наука Події

Краматорськ показав приклад надання правової допомоги учасникам АТО та переселенцям (фото)
У Краматорську відбувся Всеукраїнський престур «Надання правової допомоги учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам».
З облікованих понад 1,4 млн внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим, майже 500 тис. оселилися на Донеччині. Тут працюють 23 центри та бюро правової допомоги.
“Особливість системи БПД Донбасу в тому, що внутрішньо переміщені особи – найпоширеніша категорія клієнтів. Вони становлять понад 51%. Ми постійно проводимо навчання фахівців системи та адвокатів, які надають вторинну правову допомогу громадянам незахищених категорій”,– зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Найчастіше люди потребують допомоги у вирішенні спорів у сфері цивільного законодавства, а також з питань їхнього соціального забезпечення, сімейного, адміністративного, спадкового та трудового права.
Досвідом роботи ділилися директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко, директорка Краматорського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Харенко, начальниця відділу «Бахмутське бюро правової допомоги» Краматорського місцевого центру Оксана Болотюк.
Щоб наблизити правову допомогу до мешканців непідконтрольних Україні територій, на контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Майорськ», «Новотроїцьке» та «Мар’їнка» також працюють фахівці. Починаючи з 2017 року, вони понад 1,3 тис. разів виїжджали на КПВВ, де надали юридичні консультації майже шести тис. громадян.
У прес-турі в Краматорську був і заступник начальника відділу комунікацій і правопросвітництва Регіонального центруБВПД у Тернопільській області Володимир Карий. Він розповів про структуру правової допомоги в нашій області, що почала працювати з 2013 року. З липня 2015 року в області функціонують місцеві центри з надання правової допомоги: Кременецький, Тернопільський та Чортківський. Тепер працюють у кожному районному центрі області бюро правової допомоги.
Усього в області за правовими консультаціями та роз’ясненнями за час існування Центру звернулося понад 82000 мешканців.За перше півріччя цього року понад 8000 . За словами правозахисника, отримувачами безоплатної правової допомоги є особи, чий середньомісячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів, ветерани війни, діти, позбавлені батьківського піклування та інші соціально незахищені категорії.
Від початку роботи Регіональний центр з надання БВПД у Тернопільській області видав майже 12 тисяч доручень адвокатам для надання захисту у кримінальному процесі. У тому числі цьогоріч майже дві тисячі. У системи БПД Тернопільщини працюють 120 адвокатів. Принагідно Володимир Вікторович нагадав, що в Тернополі місцевий центр БВПД знаходиться за адресою вул. Шпитальна, 7.
Організатори Краматорського престуру і спікери наголосили на доступності і відкритості служби. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції та Координаційного центру з надання правової допомоги. Є ще мобільні додатки «Безоплатна правова допомога» і «Твоє право».
У програмі заходу була чудова екскурсія містом Бахмут, яке до 2016 року ми знали, як Артемівськ. Я була там з волонтерськими вантажами, коли обстріляли військову частину і зруйнували дитячий садочок, в якому, на щастя, нікого не було. Запам’яталося чорне, згорьоване, безлюдне місто з покаліченими дорогами. Тепер тут водограї, алеї розкішних троянд, бруківка і звабливе поєднання слів «Я люблю Бахмут». З наголосом на другому складі. Матері з маленькими дітьми, старші люди на лавочках у сквері – усміхнені і привітні. Навіть не віриться, що за 30 км війна. Дізнавшись, що я з Тернопільщини, передавали привіт родичам у Лановецький район. Я подарувала бахмутцям кілька примірників місцевих газет, щоб знали чим живе Тернопільщина.
Людмила ОСТРОВСЬКА, заслужена журналістка України.
Тернопіль-Краматорськ-Бахмут.