25 травня 2022 року
00:31:00

Усі новини Суспільство Блоги Світ Освіта та наука Події

Краматорськ показав приклад надання правової допомоги учасникам АТО та переселенцям (фото)

У Краматорську відбувся  Всеукраїнський престур «Надання правової допомоги учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам».

З облікованих  понад 1,4 млн внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій Донецької,  Луганської областей та АР Крим, майже  500 тис. оселилися на Донеччині. Тут  працюють 23 центри та бюро правової допомоги.

“Особливість системи БПД Донбасу  в тому, що внутрішньо переміщені особи – найпоширеніша категорія клієнтів. Вони становлять понад 51%. Ми постійно проводимо навчання фахівців системи та адвокатів, які надають вторинну правову допомогу громадянам  незахищених категорій”,– зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Найчастіше люди потребують допомоги у вирішенні  спорів у сфері цивільного законодавства, а також з питань їхнього соціального забезпечення, сімейного, адміністративного, спадкового та трудового права.

Досвідом роботи ділилися  директор Регіонального  центру з надання безоплатної правової допомоги  у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко, директорка Краматорського  місцевого центру з надання  БВПД Вікторія Харенко, начальниця відділу  «Бахмутське бюро правової допомоги» Краматорського  місцевого центру  Оксана Болотюк.

Щоб наблизити правову допомогу до мешканців непідконтрольних Україні територій, на контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Майорськ», «Новотроїцьке» та  «Мар’їнка» також  працюють фахівці.  Починаючи з 2017 року, вони понад 1,3 тис. разів виїжджали на КПВВ, де надали юридичні консультації майже шести тис. громадян.

У прес-турі в Краматорську був і заступник начальника відділу комунікацій і правопросвітництва Регіонального центруБВПД у Тернопільській області Володимир Карий. Він розповів про структуру правової допомоги  в нашій області, що почала працювати з 2013 року. З липня 2015 року в області функціонують  місцеві  центри  з надання  правової допомоги:  Кременецький, Тернопільський та Чортківський. Тепер  працюють   у кожному районному центрі області   бюро правової допомоги.

Усього в області  за правовими консультаціями та роз’ясненнями  за час існування Центру звернулося понад   82000 мешканців.За перше півріччя цього  року понад 8000 . За словами правозахисника, отримувачами безоплатної правової допомоги є особи, чий середньомісячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів, ветерани війни, діти, позбавлені батьківського піклування та інші соціально незахищені категорії.

Від початку роботи  Регіональний центр з надання БВПД у Тернопільській  області видав майже 12 тисяч  доручень адвокатам для надання захисту у кримінальному процесі. У тому числі цьогоріч  майже дві тисячі. У системи БПД Тернопільщини  працюють  120 адвокатів. Принагідно Володимир Вікторович нагадав, що в  Тернополі місцевий центр БВПД знаходиться за адресою вул. Шпитальна, 7.

Організатори Краматорського  престуру  і спікери  наголосили на доступності  і відкритості служби. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції та Координаційного центру з надання правової допомоги. Є ще мобільні  додатки «Безоплатна правова допомога» і «Твоє право».

У програмі заходу була чудова екскурсія містом Бахмут, яке до 2016 року ми знали, як Артемівськ. Я була там з волонтерськими вантажами,  коли  обстріляли  військову частину і зруйнували  дитячий  садочок, в якому, на щастя, нікого не було. Запам’яталося  чорне, згорьоване, безлюдне місто з покаліченими дорогами.  Тепер тут водограї, алеї розкішних троянд,  бруківка  і звабливе  поєднання слів «Я люблю Бахмут». З наголосом на другому складі.  Матері з маленькими дітьми, старші  люди на лавочках у сквері  – усміхнені і привітні. Навіть не віриться, що за 30 км  війна. Дізнавшись, що я з Тернопільщини, передавали привіт  родичам у Лановецький  район. Я подарувала бахмутцям кілька  примірників місцевих  газет,  щоб знали чим живе Тернопільщина.

Людмила ОСТРОВСЬКА, заслужена журналістка України.

Тернопіль-Краматорськ-Бахмут. 

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031