29 червня 2022 року
12:20:21

Усі новини Тернопільщина Освіта та наука Події Тернопіль Технології

У Клубі Молодого Винахідника відбулись перші он-лайн зустрічі з партнерами та майбутніми опікунами клубів

19.11.2020 23:30
239
Українських вчителів, вихователів садочків, громадських активістів у галузі освіти, батьків, аніматорів, усіх, хто цікавиться інноваціями в навчанні, запросили долучитись до проєкту “Клуб Молодого Винахідника” та стати опікунами юних винахідників в Україні.
У сусідній Польщі та за кордоном вже працює кілька сотень таких клубів відомих, як “Klub Młodego Odkrywcy” (КМО). Емблема клубу стала емблемою і для Клубу Молодого Винахідника (КМВ).
Клуб Молодого Винахідника (КМВ) розпочав свою діяльність в Україні у вересні, коли вперше партнери Fundacja Szkoła z Klasą, Centrum Nauki Kopernik, Центр Науки Тернополя та Lviv Open Lab уклали між собою меморандум про співпрацю та про реалізацію проєкту “Клуб Молодого Винахідника” в Україні. Для того, щоби втілити всі ідеї на практиці, оголосили пошук зацікавлених людей (опікунів) для занять з майбутніми дослідниками.  Як зробити такі заняття, насправді, цікавими та як організовувати експерименти – готові ділитись досвідом польські партнери. Найзручніший спосіб – он лайн вебінари, семінари та форуми. Реєструємось і долучаємось!
Михайло Сиротюк, Центр Науки Тернополя: “Клуб Молодого Винахідника – це зустрічі, захоплюючі заняття і атмосфера. Це, ніби, науковий пікнік, який ми вже неодноразово проводили, але тут є можливість “споживати” науку частіше, ніж раз на рік і більш грунтовно. Діти і молодь можуть разом проводити досліди під наглядом досвідчених опікунів. Завдяки цьому вони самостійно здобувають нові знання, розвивають критичне мислення та вчаться працювати у команді. Для нас дуже цінна допомога наших партнерів у навчанні опікунів, методичній та інформаційній підтримці. Також успіх програми Клубу Молодого Винахідника засвідчує наявність кількох сотень клубів під патронатом Centrum Nauki Kopernik“.
У жовтні розпочались для всіх, хто зареєструвався, вебінари з тренерами варшавського наукового центру “Коперник” та “Fundacja Szkoła z Klasą”. Відбулись перші ознайомчі вебінари 15 жовтня “Клуб Молодого Винахідника або експериментуємо разом” та 12 листопада “Реєструйся! Відкрий Клуб Молодого Винахідника!”, де учасники змогли поспілкуватись про формат роботи КМО у Польщі і в інших країнах. Розмову вели Роберт Щесни, Мегі Бібілурі, Михайло Сиротюк, Олена Павлюк. Наступні он-лайн події допомогли зрозуміти, як проєкт працює у Польщі, чому такі клуби є популярними,  які компетенції та можливості з’являються у опікунів клубів та їхніх підопічних.
“Хочете дізнатись більше про цей проект, стати частиною команди освітян-новаторів та започаткувати клуб у своєму регіоні?! Реєструйтесь, а ми Вам допоможемо”, – запевнили організатори. Більше сотні людей вже змогли бути присутніми на он-лайн вебінарах, які відбулись 18 та 19 листопада. Українські учасники поспілкувались та пройшли майстер-клас Якуба Бохінські “Як ми відкриваємо світ?” 18 листопада та 19 листопада на тренінгу “Ідея Клубу Молодого Винахідника” разом з Робертом Щесни проводили експерименти.
Михайло Сиротюк, Центр Науки Тернополя: “Роберт показував досліди в прямому ефірі, на обох подіях була тісна взаємодія з учасниками, адже всі брали участь у дослідах, коментували та задавали питання, пропонували варіанти, яким чином зробити ту чи іншу дію. Було гаряче!”
Олена Павлюк, Lviv Open Lab: “Згодом, усі бажаючі зможуть взяти участь у тренінгу та міжнародному онлайн форумі “Клубу Молодого Винахідника”. Вебінари в рамках реалізації Клубів молодого винахідника в Україні вразили мене своєю глибиною думки та водночас простими практичними експериментами. Наші польські партнери діляться унікальним досвідом, який вони здобували протягом цілого повноліття і ми надзвичайно цінуємо такий вклад у розвиток нового покоління.”
Мегі Бібілурі, Centrum Nauki Kopernik: “Добре що ми наважились розпочати проект Клубу Молодого Винахідника в цьому році, незважаючи на пандемію. Так засідання клубу це завжди зустрічі, спілкування та спільне проведення дослідів, але формат онлайн конференцій та тренінгів дозволяє нам охопити усю країну, адже учасниками є зацікавлені з різних куточків України. Ми бачимо що кожна зустріч супроводжується жвавою дискусією та обговоренням у чаті, тому маю надію що багато хто наважиться започаткувати свій клуб і ми зможемо зустрітись на форумі вже в офлайн.”
Ідея “Клубу Молодого Винахідника” полягає в тому, щоб організовувати освітні, позакласні зустрічі, під час яких діти і підлітки разом пізнають світ науки шляхом особистої участі, самостійного досвіду та експериментів. Наступний етап підготовки мотивованих опікунів Міжнародний онлайн форум з 27 по 29 листопада.
Контакти: 38 (067) 819-42-98
Проєкт «Клуб Молодого Винахідника» в Україні реалізується фондом “Fundacja Szkoła z Klasą”, “Centrum Nauki Kopernik” та українськими партнерами: “Lviv Open Lab” та “Центр Науки Тернополя”, при співфінансуванні польсько-американського Фонду Свободи в рамках програми «Рівні Шанси».
Переглянути семінари, вебінари, тренінги можна на сторінці КМВ у Фейсбуці https://www.facebook.com/KMO.COM.UA
За детальною інформацією звертайтесь до українських партнерів Центр Науки Тернополя та Lviv Open LAB.
РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930