11 серпня 2022 року
00:24:14

Усі новини Головна Блоги Тернопільщина Акценти Трафунки Новини Події

Як село на Тернопільщині намагаються зробити другою «зоною відчуження» (ДОКУМЕНТИ)

21.10.2020 20:20
2 446

Про те, як децентралізація може повернутися проти людей, можна переконатись на подіях, що мають місце останніми днями в невеличкому селі на Тернопільщині.

У період передвиборчої кампанії, коли депутати ведуть боротьбу за голоси виборців, керівництво Великогаївської громади, вони ж кандидати на посаду голови та в депутати до обласної ради, нахабно порушуючи норми діючого права, намагаються перетворити одне з довірених їм сіл на щось на зразок зони відчуження.

Почалось все з того, що нещодавно Великогаївська громада вирішила так би мовити навести лад в земельних питаннях, і при нагоді внести зміни в Генеральні плани сіл громади. Саме з цією метою 29 вересня чиновники приїхали в село Смолянка Тернопільського району провести громадські слухання. В селі людям розповіли, що будуть збори по паях і ніхто й уваги не звернув на якийсь документ, що висів на стіні в приміщенні будинку культури.

Презентуючи генплан, посадовці Великогаївської ОТГ  згадали лиш один  запланований об’єкт (сміттєпереробний завод), але одразу наголосили, що цього, швидше за все ніколи не буде, а якщо й буде, то за найвищими європейськими стандартами, і взагалі, це всього лиш бюрократична процедура. Щоб зробити проект привабливішим для місцевих жителів, почали наголошувати, наскільки дорожче буде коштувати пай, якщо його закуплять для цієї мети.

Все йшло по плану, проте наступного дня, зовсім неочікувано для посадовців, люди звернули увагу на розбіжність в документах. Почали вивчати інформацію, оприлюднену для ознайомлення і з’ясували шокуючі факти. Виявили, що до проекту генерального плану села хотіли внести будівництво двох небезпечних для екології навколишнього середовища і населення заводів (ще один завод по переробці рештків тварин) плюс сміттєзвалище. У зв’язку з цим, жителями села було направлено звернення із проханням не вносити до генплану ці об’єкти та сміттєзвалище. До ОТГ також було направлено запит про надання копій документів, з якими мали б ознайомитися мешканці села, проте запит було проігноровано.

Сьогодні село продовжує боротися за своє право на чисте повітря та просить відповідні органи та громадськість звернути увагу на проблему та не допустити реалізації цього проекту.

Вікторія ЯРЕМЧУК.

p.s.Порівняйте два генплани, подані нижче.

 

Генплан с. Смолянка за версією сайту ОТГ

 

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031