25 травня 2022 року
00:11:19

Усі новини Головна Культура Новини Події Тернопіль

Названо ТОП-5 книг 2020-го авторів з Тернопільщини

Тернопільська обласна університетська наукова бібліотека назвала 5 топ-книг 2020-го авторів із Тернопільщини за версією читачів книгозбірні.

Отож, до п’ятірки увійшли:

  • класична й сучасна проза, поезія тернополянина Олександра Вільчинського «У степу під Авдієвкою».

 

Анотація:

«Виявляється, навіть у п’ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…» Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної  «авдіївської промки». Вони тут, у степу, – штурмова рота та окрема тактична група. Тут у них перевалочний пункт, склад та лазарет в одному. І тут у них життя – із братерством, довгими філософськими бесідами, симпатіями і надіями. Вони всі різні. І їх єднає одне: «за плечима їхня база, побратими, Україна», а перед ними – «мішки з піском і шлагбаум… влада тьми, морок і Мордор…». І якщо вони не потрапляють на передову – то передова приходить до них…»

  • детектив тернополянина Олексія Волкова «Шпиталь».

 

 

Анотація:

«Таємниці старого монастиря, на території якого розміщується звичайна районна лікарня, не дають спокою колективові хірургічного відділення, адже в цих стінах в різні епохи побували і лицар-тамплієр, і особистий хірург Наполеона, і польський магнат… Чи стане медикам сил та наснаги розплутати ці таємниці і дістатися захованого скарбу?

 

 

 

  • дотепний і динамічний роман Анатолія Дністрового про чоловіка в кризі середнього віку «Б-52».

 

Анотація:

«Сорокарічний Мирослав Шефер — блискучий аналітик і топ-менеджер іноземного холдингу в дохіпстерському Києві — живе на повну, рятуючись від кризи середнього віку в гулянках й алкоголі. Круті знайомства й тусовки. Друзі, в компанії з якими багато що можна собі дозволити. Коктейль ситуацій нічного життя. Полювання на життєвий досвід жінок, який він використовує як матеріал для своїх п’єс. Його не відпускає і заводить у внутрішній конфлікт давня мрія стати драматургом. Заради неї Шефер нехтує кар’єрою, переступає через ілюзії шефа й кидає роботу. Якийсь час йому здається, що все відбувається так, як того хотів і до чого йшов — його талант побачили й оцінили. І як тільки він безоглядно закохується в юну анархо-феміністку Варю Кропоткіну, його світ перевертається з ніг на голову. Шефер більше не володіє ситуацією – любовна залежність б’є його нещадно».

 

 

  • незвичний, незвичайний роман, що має ознаки історичної драми, житія, філософської притчі тернополянки Лесі Романчук-Коковської «Благословен, хто йде».

 

Анотація:

«Ця книга – історія 18-літньої дівчини Теклі з давнього міста Іконії часів імператора Клавдія, повна пригод і небезпек. На вас чекає захоплива зустріч з біблійними персонажами – апостолами Павлом і Варнавою як із живими людьми зі своїми переживаннями, духовним пошуком і власним шляхом пізнання Христової науки.

А починається все з історії кохання…»

Роман – перший із серії романів Лесі Романчук-Коковської, що натхненні сакральним змістом. Він перший і єдиний про першомученицю Теклю — покровительку Тернополя. Авторка достовірно й точно до найменших дрібниць описала побут і звичаї римської провінції часів імператора Клавдія, та ні, радше благословенних днів, коли Текля сподобилася відчути силу Христового вчення, що його натхненно проповідував апостол Павло.

 

  • детектив кременчанина Віктора Янкевича «Копія».

 

Анотація:

«Злочин і кара, невідкупний гріх і спокута, батьки і діти, кохання й похіть… Вектори цієї книги розмаїті, сюжет захоплюючий і динамічний. А життя сплітає в єдиний клубок теперішнє й минуле… Не дивися в дзеркало проти ночі, бо потойбіччя пантрує на твою душу. Але є ще любов, яка врятовує, бо брат не зрікається брата!»

 

 

А книга якого автора з Тернопільщини на вашу думку є найкращою в 2020-у?

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031