Усі новини Світ Україна Події

17 грудня в Україні та світі
У четвер, 17 грудня, в Україні відзначають День працівника державної виконавчої служби. День працівника державної виконавчої служби України – професійне свято працівників виконавчої служби Міністерства юстиції України, яке відзначається в країні з 2009 року.
Християни східного обряду вшановують пам’ять Святої великомучениці Варвари Іліопольської. Цього дня намагалися не працювати. Дозволялося лише шити і вишивати. Святій Варварі молилися переважно жінки, щоб вона захистила їхніх дітей від хвороб, а самих жінок – від несправедливості з боку чоловіків і свекрухи.
Світ відзначає Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства і жорстокості, у Білорусі – День кіно, у США – Панамериканський день авіації, День кленового сиропу, День братів Райт.

17 грудня, річниці та події
- 1668 — на старшинській раді в Новгороді-Сіверському Дем’ян Многогрішний обраний гетьманом.
- 1895 — У США запатентували машину для виробництва шпагату.
- 1897 — На Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз.
1903 – був здійснений перший політ літака братів Райт поблизу містечка Кілл-Девіл-Хілл (штат Північна Кароліна). Брати Райт вперше успішно випробували свій літальний апарат аероплан «Флайєр», який підняв у повітря Орвілл. Машина з 12-сильним бензиновим «движком» протрималася в повітрі 12 секунд, протягом яких на висоті 2,5-3,5 м подолала відстань 39 метрів. В 1948 році літак передали у Смітсонівський інститут у Вашингтоні. За півстоліття до польоту братів Райт у 1853 році Джордж Кейлі зміг декілька метрів пролетіти на махолеті власної конструкції.

- 1917 — Українська Центральна Рада отримала урядову телеграму з Петрограда від Ради Народних Комісарів, в якій зазначалося, що уряд радянської Росії «визнає Українську Народну Республіку, її право цілком відокремитися від Росії… зараз же, без обмеження та безумовно». Водночас до Центральної Ради було висунуто ультимативні вимоги пропустити більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Каледіним, не пропускати білогвардійські війська, що рухаються на Дон і Урал та припинити роззброєння Червоної гвардії.
- 1917 — Розпочав роботу Всеукраїнський з’їзд робітничих, солдатських і селянських депутатів, який підтримав Українську Центральну Раду. 20 грудня з’їзд відкинув ультиматум петроградської Ради Народних Комісарів, що стало приводом для українсько-більшовицької війни
- 1920 — летовище Схіпхол в Амстердамі почали використовувати для прийому літаків цивільної авіації (нині — головний аеропорт Голландії)
- 1962 — Відбувся перший виступ Beatles на телебаченні — на каналі Granada TV вони виконали пісню Love Me Do
1976 – відкрито першу ділянку Куренівсько-Червоноармійської лінії Київського метрополітену з трьома станціями.
- 1984 — Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Про неприпустимість політики державного тероризму та будь-яких дій держав, які спрямовані на підрив суспільно-політичного устрою в інших суверенних державах».
1989 – на телеканалі FOX (США) була показана перша серія мультсеріалу «Сімпсони». Це – найдовший в історії американського телебачення анімаційний серіал. Він складається з 671 серій. 14 січня 2000 року на честь серіалу була відкрита зірка на Алеї слави в Голлівуді.
- 1990 — У Москві почався IV з’їзд народних депутатів СРСР, у перший же день якого прозвучала вимога відставки президента Михайла Горбачова.
- 1992 — Депутати Федеральних зборів Чехо-Словаччини ухвалили постанову про припинення з 1 січня 1993 року існування Чехо-Словацької Федеративної Республіки й утворення держав-спадкоємниць — Чехії та Словаччини.
- 1998 — США і Велика Британія завдали авіаційні удари по Іраку під приводом відмови того співпрацювати зі спеціальною комісією ООН з питання контролю над іракським озброєнням. Таке ускладнення міжнародної ситуації дозволило відкласти призначене наступного дня голосування в Конгресі США щодо імпічменту президента Білла Клінтона.
- 2003 — У світовий прокат вийшов фільм «Володар перснів: Повернення короля», останній із трилогії, невдовзі щедро відзначений «Оскарами».
За матеріалами сайтів https://uk.wikipedia.org/