29 червня 2022 року
13:12:01

Усі новини Головна Світ Україна Новини Події

4 грудня світ відзначає Міжнародний день обіймів, День частування птахів і білок, і не тільки

04.12.2020 11:41
334

Яке свято 4 грудня 2020

Цього дня світ відзначає Міжнародний день обіймів, День частування птахів і білок, Міжнародний день гепарда, День вина «Каберне Фран».

Причому, таких свят “День обіймів” в році два: 4 грудня і 21 січня. Грудневе свято вважається міжнародним, а січневе – національним.

У США – День печива, День подяки бармену, День грального кубика, День «носіть коричневе взуття», П’ятниця штучного хутра, в Таїланді – День навколишнього середовища, у Польщі – День шахтаря, в Індії – День Військово-морського флоту, в Мексиці – День ремісників, у Гані – День фермера, в Киргизстані – День епосу «Манас», у Тонга – День проголошення держави, пишуть на сайті https://www.unian.ua/

Пам’ятні дати 4 грудня, річниці та події

 • 1638 — після поразки козацького повстання під проводом Я. Остряниці і Д. Гуні козацька рада ухвалила в урочищі Маслів Став «Ординації Війська Запорізького реєстрового».
 • 1674 — французькі єзуїти заснували Чикаго. Історія така: у 1666 році 38-річний єзуїт Жак Маркетт вирушив у французькі північноамериканські володіння навертати до християнського Бога індіанців і заодно досліджувати невідомі простори на південь від Великих озер. 4 грудня 1674 року для зимівлі він заснував біля південно-західного краю озера Мічиган місіонерський пост. Згодом на цьому місці виросло американське місто Чикаго, нині третє за кількістю жителів і друге за фінансово-економічним значенням місто США, яке вважається економічною, промисловою, транспортною та культурною столицею Середнього Заходу. Неофіційно його іноді також називають «Місто вітрів». Назва ж міста Chicago (Чикаго) – це змінене французами слово з мови місцевих індіанців майамі-іллінойс «shikaakwa», яке означає «дика цибуля». Статус міста Чикаго отримав у 1837 році.
 • 1791 — в Лондоні вийшов перший номер щотижневої недільної газети «The Observer» («Спостерігач»). Це британське видання є першою і найстарішою в світі недільною газетою. Її засновником став молодий ірландець Вільям Борн. Він взяв під своє підприємство кредит у 100 фунтів стерлінгів – величезну на ті часи суму. Однак через три роки за газетою значився борг у 1600 фунтів! Щоб не потрапити в боргову в’язницю, Борн швиденько перепродав газету своєму рідному братові. Той виявився більш щасливим бізнесменом. У 1812 році до газети «The Observer» нарешті прийшла справжня слава. Одного разу один з її журналістів виявився свідком убивства англійського прем’єр-міністра, і йому ж вдалося затримати вбивцю. У 1993 році «The Observer» стала частиною щоденної британської газети «The Guardian», заснованої в 1821 році, і виходить у вигляді її недільного випуску.
 • 1930 — професор Цюріхського вищого технічного училища Вольфганг Паулі (1900-1958), один із творців сучасної квантової фізики, направив на Міжнародну конференцію з питань радіоактивності, що проходила в Тюбінгіні, листа, в якому виклав свою гіпотезу про існування нейтрино. Цю «примарну» частинку він назвав нейтроном, оскільки “справжній” нейтрон тоді ще не був відкритий. Назва «нейтрино» (італійською «нейтрончик») через два роки запропонував італійський фізик Енріко Фермі (1901-1954). Нейтрон був експериментально відкритий у 1932 році, а непрямі докази існування нейтрино були знайдені в 1953 році.
  • Професор Цюріхського вищого технічного училища Вольфганг Паулі (1900-1958), один із творців сучасної квантової фізики

  У 1932 — в СРСР приймається декрет, що забороняє видачу продовольчих карток «дармоїдцям і паразитам». Це відбувалося під час Голодомору.

 • 1939 — Президія Верховної Ради СРСР ухвалила указ про розмежування областей між УРСР і БРСР, за яким Україна втратила Берестейщину.
 • 1939 — указом Президії Верховної Ради СРСР у складі УРСР були створені ЛьвівськаДрогобицькаСтаніславськаТернопільськаВолинська та Рівненська області.
 • 1941 — у Москві підписано радянсько-польську декларацію про дружбу та взаємодопомогу, чим лондонський еміграційний уряд фактично визнав радянську окупацію Західної України та Західної Білорусі у вересні 1939 року.
 • 1971 — під час концерту Френка Заппи було спалено казино в Монтре, що розташоване у Швейцарії, на береговій лінії Женевського озера. Містечко служило місцем проведення джазового фестивалю. Подія увічнена в пісні групи Deep Purple «Smoke on the Water» – «Дим над водою».
 • 1979 — була відкрита станція Київського метрополітену «Піонерська» (нині «Лісова»).
 • 1980 — група Led Zeppelin оголосила про свій розпад.
 • 1987 — Рада Міністрів СРСР ухвалила постанову «Про обмеження прописки кримських татар у ряді населених пунктів Кримської області та Краснодарського
 • 1989 — у Москві керівники Болгарії, Угорщини, НДР, Польщі та СРСР засудили введення їхніх військ до Чехословаччини в серпні 1968 р.
 • 1991 — незалежність України визнала Литва і Латвія.
 • 1992 — IV Всеукраїнський з’їзд Народного Руху України перетворив НРУ на політичну партію, а її головою обрав В’ячеслава Чорновола.
 • 1995 — компанії Netscape і Sun у співробітництві ще з десятком софтверних вендорів анонсували створення мови програмування JavaScript, призначеної для перетворення традиційних статичних вебсторінок в динамічні інтерактивні документи, здатні більш повно задовольнити інтереси користувачів інтернету.
 • 1996 — з мису Канаверал запущено автоматичну космічну станцію Mars Pathfinder, яка 4 червня 1997 року доправила на поверхню Марса спеціальний самохідний пристрій для збирання зразків марсіанського ґрунту.

 • 1997 — в Оттаві 125 країн підписали Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін і про їх знищення. Серед країн, що відмовилися підписати цей документ, були КитайРосіяСША.
 • 2007 — головою Верховної Ради України обрали представника НУ-НС Арсенія Яценюка (перед тим — міністра закордонних справ України).

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 4 грудня відзначає введення у храм Пресвятої Богородиці. Це один із дванадцяти великих церковних свят у році, не рахуючи Великодня, який триває п’ять днів. Інші назви свята: «Введення», «Ввезення», «Ворота зими», «Свято молодої сім’ї».

Що сьогодні не можна робити

Не можна сильно веселитися, краще сходіть на тихі посиденьки в гості, а ще краще – у храм. Не займайтеся важкою роботою, не шийте, не прибирайте, не періть. Також не можна відмовляти в милостині нужденним. Ще заборонено категорично укладати шлюби. А ось хрестити дітей можна. Також не давайте в борг, щоб у самих не було проблем з фінансами.

 

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930