29 червня 2022 року
13:44:20

Усі новини Суспільство Тернопільщина COVID-19 Події Тернопіль

«Молодіжна столиця України» шукатиме претендентів на цей титул на 2022 рік

23.11.2020 15:28
66

Конкурс «Молодіжна столиця України» через пандемію пропускає наступний рік і розпочинає відбір міст-претендентів на цей титул на 2022 рік.

«З огляду на карантин ми змінили умови конкурсу в часовому просторі. Ми пропускаємо 2021 рік і оголошуємо про початок першого етапу конкурсу «Молодіжна столиця України-2022». Ми збільшили кількість часу на подання заявки до 31 січня наступного року. Після цього ми взяли 2 тижні на оцінку конкурсних заявок і 15 лютого відбудеться засідання наглядової ради конкурсу, де буде оголошено 5 міст-фіналістів. До 15 березня – період підготовки й презентації планів заходів між містами-конкурсантами – тобто, другий тур», – розповів голова правління ГО «Український інститут міжнародної політики» Ростислав Томенчук, пишуть на сайті https://www.ukrinform.ua/

Організатори цьогоріч удосконалили правила конкурсу, і тепер міста змагатимуться не лише в досягненнях поточної молодіжної політики, а й представлятимуть план дій щодо розвитку молодіжної політики у місті.

«Ми б не рекомендували робити акценти на ваших досягненнях у попередні роки, а спробували змоделювати, чому ви повинні отримати статус молодіжної столиці, якою ви її бачите і якою хочете зробити. Таким чином, ми хочемо посилити конкурентність між містами, і щоб ви конкурували вашими планами, які ви готові реалізувати», – зазначив Томенчук.

Він повідомив, що фінал конкурсу відбудеться 15 березня, і місто-переможець матиме час до кінця 2021 року, аби підготуватись до реалізації цього свого статусу.

«Є час з 15 березня до 31 грудня 2021 року, щоб місто-переможець підготувалося до свого статусу, що і як воно буде робити в рамках Молодіжної столиці, щоб ви могли досягти більшого в рамках цього статусу. Таким чином, передача статусу Молодіжної столиці від Тернополя іншому місту відбуватиметься наприкінці наступного року», – підсумував Томенчук.

Водночас заступник міністра молоді та спорту Марина Попатенко заявила, що цей конкурс важливий з погляду самореалізації молоді та її бажання жити й працювати в рідному місті.

«Молода людина – це не про завтра і не про майбутнє, молода людина – це тут, сьогодні й зараз. І в умовах сьогодення міста України – і великі, і маленькі – потребують як ніколи активної включеності молоді в політичне, соціальне, економічне, культурне, суспільне життя, яке може показати абсолютно новий вимір і вектори розвитку міста. Відповідно участь у конкурсі «Молодіжна столиця» – це чудова нагода проаналізувати життя міста в контексті молодіжної політики, наскільки молода людина комфортно почувається і наскільки бачить власний розвиток у своєму рідному місті. Водночас разом з молодими людьми напрацювати те бачення, яке може змінити місто, щоб вони хотіли залишатися у власних містах, вкладаючи свій потенціал у розвиток місцевої громади», – наголосила Попатенко.

А голова Національної молодіжної ради Юліан Кріцак переконаний, що вже незабаром українське місто зможе позмагатися за титул “Молодіжної столиці Європи”, де цей конкурс відбувається з 2008 року.

«Ми бачимо, що ми все ближче й ближче до європейського конкурсу “Молодіжної столиці”. І я впевнений, що найближчим часом саме українське місто стане наступною молодіжною столицею Європи. Насправді, цей конкурс, який було започатковано 2008 року в Європі і вже має 15 молодіжних столиць, – ми бачимо, що ті міста, які перемагають в конкурсі “Молодіжна столиця України”, насправді не відрізняються від тих міст, які перемагають у Європі. І я впевнений, що ми разом зможемо вибороти титул молодіжної столиці Європи, щоб показати всім європейським країнам, наскільки українські міста прогресивні, наскільки потужна українська молодь і як вона може змінювати свої міста», – сказав Кріцак.

Фото Укрінформ
  • Минулого року на конкурс надійшло 48 заявок з 21 області, серед яких 11 – з обласних центрів і 22 – з міст обласного та районного значення. Серед учасників було 15 міст, які вже втретє змагалися за звання молодіжної столиці України: Буча, Вінниця, Одеса, Тернопіль, Харків, Охтирка, Нова Каховка, Івано-Франківськ, Острог, Переяслав, Славутич, Ужгород, Коростишів, Кременчук і Миколаїв.
  • Відкриттям 2020 року для конкурсу стали міста, чиї команди вперше наважилися взяти участь і поборотися за звання: Гуляйполе, Енергодар, Кривий Ріг, Марганець, Мелітополь, Мерефа, Первомайськ, Подільськ, Рогатин, Сарни, Славута, Тальне, Тростянець, Шпола, Яворів.
  • Починаючи з 2017 року національний конкурс «Молодіжна столиця України» проводиться в Україні щороку, відзначаючи найкраще місто країни для проживання та розвитку молоді.
  • «Молодіжна столиця України» створена у контексті загальноєвропейського конкурсу «Європейська молодіжна столиця», який успішно реалізовується з 2008 року.
  • Ініціаторами конкурсу виступили Міністерство молоді та спорту України, Український інститут міжнародної політики та Національна молодіжна рада України за підтримки Асоціації міст та Асоціації ОТГ України.
  • У 2018 році переможцем конкурсу став Львів, у 2019-му – Кам’янець-Подільський,  у 2020 – з-поміж 10 фіналістів було обрано переможця – місто Тернопіль.
РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930