20 січня 2022 року
14:32:45

Усі новини

Фотопроєкт “#Я_Є” – унікальний соціальний проєкт про дітей та молодь з інвалідністю започаткували тернополяни

19.11.2020 14:18
148
Тернопільський обласний центр комплексної реабілітації з Наталею Турецькою втілює фотопроєкт “#Я_є” в життя, публікуючі на своїх соціальній сторінці у мережі Фейсбук світлини і історії дітей та молоді з інвалідністтю від першої особи. Старші учасники пишуть свої історії самі. а молодшим і тим, хто не взмозі цього зробити допомагають батьки: “Сьогодні і ти можеш долучитися до нього, назавжди залишивши слід в історії, яка стане початком нового майбутнього для тисячі дітей та молоді з інвалідністю. Проєкт #я_є, це історії, які нікого не залишуть байдужими. Проєкт #я_є це про життя, яке воно є. Проєкт #я_є це про бажання стати частиною цілого, а не бути відкинутим. Наше завдання – це пошук справжніх друзів для дітей та молоді з інвалідністю. Їх спільна перша прогулянка, телефонний дзвінок чи похід в театр…
Наша мета – це показати людям, що там, де багато хто бачить кінець, це насправді початок. Чогось більшого і нового…”
Розповідь Іринки: “Привіт! Мене звати Іринка. Мені 11 років і я особлива дівчинка. Особлива я для своїх батьків і для своєї сестрички, а для всіх інших я просто дитина з інвалідністю. Народились я, здоровою і гарненькою дівчинкою, на радість моїй сім’ї. Але в 2 роки я важко захворіла на дуже рідкісну хворобу, яка є невиліковною і недослідженою медициною до сьогодні. Внаслідок хвороби, я повністю втратила зір в 2 роки, була операція на головному мозку. Шанси на те, що я виживу були мізерні. Лікарі прогнозували тільки декілька років мого життя. Але мої батьки відчайдушно боролись за мене, багато молились, лікували мене. І ось, дякуючи цьому, вже 9 років я живу, даруючи любов і радість моїм батькам.
Так, я не така як інші. Я не можу бачити сонечка в небі, як розцвітає квіточка, як зеленіє травичка, який ніжний погляд у моєї мами, як з любов’ю дивиться на мене татко, як посміхається моя сестричка.
Але #я_є ! І я хочу бути серед інших, мрію повноцінно жити, щоби держава, в якій я живу піклувалась про таких як “ми” дітей з інвалідністю… Цінуйте кожну мить життя і даруйте любов іншим.”
Розповідь Володі: “Я Володя. Мені 6 років. Більшість часу я проводжу вдома. Практично відсутні контакти з іншими дітьми. Я випав із звичного кругообігу життя ще від народження. Я ж така дитина, як і інші. Але я позбавлений багатьох речей. Тому що так вирішили за мене. Моє життя складається з постійних занять. Дуже рідко я покидаю околиці свого масиву. Зате я гуляю практично щодня. І дуже радію, коли мене відвозять поглянути на фонтани, які мені дужеее подобаються. Я ж така дитина, як і інші. Але дуже часто для мене закриті двері до багатьох установ. Рідко коли пропускають в черзі, і навіть мій плач не в змозі допомогти. Я маю поведінкові розлади. І це є одним із проявів мого синдрому. Але що ж тепер з цим я маю вдіяти? Закритись назавжди в квартирі, щоб усім було зручно? Такого не буде! Я буду гуляти ще більше! Брати участь в інклюзивних заходах. Я Є! Я Живий і я буду Жити на повну! Ми не одні, нас є Багато!”
Фотопроєкт #Я_Є – новий проєкт про дітей та молодь з інвалідністю. Його мета – відкрити дітей та молодь з інвалідністю світу, зав’язати дружні стосунки з оточуючими, показати себе щирими та вільними.
Розкриті обійми, відкрита душа,
У цей світ я прийшов не дарма.
У мене велике серце, і маю надію я
Що ти зрозумієш, який насправді є Я…
Зображення може містити: 1 особа, сидить та дитина
Діти та молодь з інвалідністю дуже часто відчувають соціальну ізоляцію. Брак знайомих, друзів, часте неприйняття та нерозуміння з боку однолітків – негативно впливають на їх самооцінку, подальшу життєву позицію. Соціальний проєкт має просвітницький характер та першочерговою його метою являється побудова дружніх стосунків між дітьми та молоддю та подальша їх підтримка.

Для більш детальної інформації звертайтесь на офіційну сторінку у fb Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації.
Фотограф:
Vita Bogoslavets

 

Подаруйте собі свято у гастропаб NATURA
“Майдан” дарує незабутні враження
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31