24 травня 2022 року
03:10:37

Усі новини Головна Економіка Тернопільщина Кременецький район Освіта та наука Новини Події

«Дистанційна освіта калічить наших дітей» – Андрій СМАГЛЮК

04.10.2020 13:20
109

Мине час – проблема сама зникне. Схоже, саме за таким принципом діяли урядовці, очікуючи першого вересня в умовах пандемії коронавірусу.

Сподівались на диво, замість посилено готуватись до початку нового навчального року в особливих умовах, запустити Всеукраїнську платформу для дистанційної освіти, закупити все необхідне в потрібній кількості… Продзвенів перший дзвоник, і всі турботи впали на плечі …освітян.

  • «За все відповідає та все забезпечує керівник навчального закладу, – констатує директор НВК «Кременецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №5- ДЗН», «свободівець» Андрій Смаглюк. Він повинен придумати, де взяти деззасоби та індивідуальні засоби захисту для учнів і педагогів, як правильно організувати навчальний процес, як, у разі необхідності, забезпечити якісне дистанційне навчання, розв’язати проблему з довезенням учнів зі сусідніх сіл, а нині маємо такий клопіт, бо школа без власного автобуса. Днями буквально до мене звернулись батьки дітей зі сусідньої Ікви. Просять поклопотати перед міською радою про додатковий транспорт, адже з впровадженням карантинних норм не всі діти вміщаються в автобус і, відповідно, не мають чим дістатись до школи».

Деззасоби, електрорушники та дозатори мила Андрій Смаглюк закупив за зекономлені на опаленні кошти. Про те, щоб перекласти цю турботу на плечі батьків, каже, навіть і не думав. Карантин дуже сильно вдарив по них. Чимало зостались без роботи і за останні копійки збирали дітей до школи. Боляче реагують і на можливість впровадження дистанційної освіти. Зрештою, учителі також.

  • «Нічого путнього з такого навчання не вийде, – зазначає Андрій Миколайович. – Якщо старшокласники ще хоч якось пристосуються до нього, то для молодших і середніх класів, котрі тільки вчаться вчитися і ще не знають, де шукати потрібний матеріал, як правильно опрацьовувати його, то буде суцільна біда та нерви. Особливе навантаження чекає батьків, адже треба не просто розуміти матеріал, а ще й зуміти доступно пояснити його дитині».

 

Великим клопотом є й відсутність підручників. Коли на рівні міністерства усі говорять про їх 100% забезпеченість, то на місцях ситуація катастрофічна: одна книга на двох, а то і трьох учнів. Перепоною до знань є й …відсутність належного технічного забезпечення. Якщо в школі – світлі й сучасні комп’ютерні класи, то вдома як вчителі, так і школярі користуються тим, на що спромігся сімейний бюджет. А можливості його, зазвичай, не надто великі. Тому навесні навчання багатьох школярів обмежувалось завданнями класних керівників у телефонному режимі: вивчити ту й ту тему, прочитати від такої до такої сторінки. Клопіт у селах і з Інтернетом. Часто для того, щоб зловити його, слід видиратись на найвище дерево чи бігти на сусіднього горба.

  •  «Та й калічить дітей дистанційна освіта, – констатує Андрій Смаглюк. – Від постійного сидіння за комп’ютером падає зір, виникають проблеми з поставою та зайвою вагою, а відсутність живого спілкування робить їх замкнутими, зосередженими лише на віртуальному світі».

Суцільні «мінуси» і для освітян. Педагоги з багатолітнім досвідом стають просто непотрібними державі, на яку стільки років працювали за копійки.

  • «На щастя, нам наразі вдалось уникнути скорочень, але хто знає, що надалі чекає нашу школу, – зауважує Андрій Миколайович. – Цілком ймовірно, що її, як і багато інших на Тернопільщині й в Україні, під приводом децентралізації реорганізують, «укрупнять» чи взагалі закриють. Сьогодні, на жаль, таке можливо, та намагатимусь усе робити для того, щоб уникнути цього болючого кроку. Адже школа – це не просто стіни, – це колектив, діти, долі, серце громади. Уряд всі обов’язки з фінансування скинув на місцеві бюджети. Тим містам, де розвинена промисловість, діють великі підприємства вижити легше, а що робити таким, як ми, де нічого цього нема, та ще й карантин? З чого фінансувати освіту, медицину? Чи наші діти не хочуть вчитись, а люди повинні вмирати? Складається враження, що цей уряд має на меті цілком знищити як українські освіту, культуру, село, так й українців загалом».

Непрофесійність – найбільша проблема як діючої влади, так і місцевої.

  • «Кременцю бракує господарського погляду. Всі кошти, що надходять до місцевого бюджету, йдуть виключно на проїдання. Громада живе одним днем, не дивлячись у майбутнє, – констатує Андрій Смаглюк. – Дороги, вулиці, житлово-комунальна сфера… Про них узагалі ніхто не згадував уже багато років. Це при тім, що Кременеччина славиться своїми туристичними перлинами і саме туризм може стати одним із джерел наповнення бюджету».

«Свободівець» переконаний: у Кременецькій громаді нині, як ніколи, потрібен добрий та мудрий господар, який зумів би захистити інтереси кременчан, діяв би чесно, прозоро і відродив би велич Волинської перлини.

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031