Усі новини Світ Україна Події

2 грудня Всесвітній день комп’ютерної грамотності, День фортуни і не тільки
Цього дня світ відзначає Всесвітній день комп’ютерної грамотності, День фортуни, Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
У США – День спеціальної освіти, День прогулів, День безпечної бритви, День дворняги, День оладок, у Новій Зеландії – День шльопанців, в ОАЕ – День Незалежності, у Лаосі – Національний день, на Кубі – День революційних збройних сил.
2 грудня:
1409 рік був відкритий Лейпцизький університет.
1697 рік у Лондоні відкрито кафедральний Собор святого Павла і почалась перша служба.
1804 рік – Наполеон I Бонапарт проголосив себе імператором Франції.
![]() |
![]() |
1848 рік – під впливом революційних подій 53-річний австрійський імператор Фердинанд I був змушений зректися престолу на користь свого 18-річного племінника Франца Йосифа I, котрому вдалось зміцнити владу в країні і при допомозі воєнної сили придушити національно-революційні рухи в Угорщині, Австрії та Чехії, а також здобути перемогу у війні проти Італії.
1859 рік – у Чальз-тауні (штат Вірджинія) страчено Джона Брауна, американського борця за звільнення негрів-рабів, звинуваченого у заколоті, вбивствах і грабунках.
1864 рік – у Петербурзі відбулась прем’єра опери українського композитора Семена Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”.

1890 рік – народився Олександр Шумський, український політик.

1902 рік – французький інженер Леон Марі Жозеф Клемент Левавасо запатентував перший у світі працюючий V-подібний восьмициліндровий двигун.
1919 рік – українська дипломатична місія на чолі з А.Лівицьким подала польському уряду декларацію, в якій визнала приналежність Східної Галичини до Польщі.

У 1939 році відбулося відкриття Міжнародного аеропорту ім. Фіорелло Ла Гардіа в Нью-Йорку.
У 1942 році Енріко Фермі отримав першу контрольовану ланцюгову ядерну реакцію. Енріко Фермі – італійський фізик, найбільш відомий завдяки створенню першого в світі ядерного реактора, який зробив великий внесок у розвиток ядерної фізики, фізики елементарних частинок, квантової і статистичної механіки. Вважається одним із “батьків атомної бомби”.

1942 рік – у Львові відбулася військова конференція проводу ОУН(Б), у якій взяли участь М.Лебідь, І.Климів, Д.Грицай та інші, де зазначалася необхідність прискорення створення збройних сил та обговорювалася стратегія і тактика збройної боротьби ОУН.
2 грудня 1971 року в східній частині Аравійського півострова, на узбережжі Перської та Оманської заток, було утворено федеративну державу Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Спочатку до неї ввійшли 6 еміратів: Абу-Дабі, Дубай, Шарджа, Аджман, Ель-Фуджайра та Уммель-Кайвайн, а 23 грудня 1971 року до них приєднався Рас-ель-Хайма. Державний устрій Об’єднаних Арабських Еміратів являє собою унікальне поєднання республіканського і монархічного ладу. Держава очолюється еміром Абу-Дабі, уряд – еміром Дубая. Населення ОАЕ налічує зараз більш як 5 мільйонів людей. Практично всі громадяни ОАЕ – мусульмани, 85% з яких – суніти, і 15% – шиїти. Сьогодні основну робочу силу в ОАЕ складають іноземці, а з корінних жителів на деяких роботах задіяно лише 25-30%. Економіка країни заснована на видобутку нафти і газу, надходження від експорту яких складають близько половини національного бюджету.
1990 рік – відбувся мітинг-протест проти підписання союзного договору і арешту народного депутата УРСР Степана Хмари, у якому взяли участь десятки тисяч осіб.
1998 рік – колишній український прем’єр-міністр Павло Лазаренко заарештований у Швейцарії за звинуваченням у відмиванні викрадених державних грошей. У лютому 1999 року він був депортований до США на вимогу суду Сан-Франциско, котрий влітку 2000 року почав слухання справи Лазаренка, звинуваченого у викраденні 113 мільйонів доларів.
У 2010 році через сильну пожежу, що спалахнула в лісах гори Кармель, загинули 44 людини, переважно – ізраїльські поліцейські.
У 2010 році на iPhone був запущений месенджер Viber.