10 серпня 2022 року
23:01:34

Усі новини Головна Світ Україна Новини Події

10 грудня Всесвітній день прав людини та міжнародний прав тварин і не тільки

10.12.2020 12:59
83

Цього дня світ відзначає Всесвітній день прав людини, Всесвітній День футболу, Міжнародний день прав тварин.

На Мальдівах – День рибалки, в Намібії – жіночий день, у США – День штату Місісіпі, в Таїланді – День Конституції, у КНР – День референдуму про державну незалежність, у Венесуелі – День Військово-Повітряних сил, у Республіці Кірібаті – День прав людини і миру, пишуть на сайті https://www.unian.ua

Пам’ятні дати 10 грудня:

7.16.3.2.13, 6 Бен 16 Шуль (10 грудня 36 рік до н.е.) – напис на першій стелі з датою календаря майя, яка дійшла до нас. Вона була знайдена під час розкопок  у Чьяпа-де-Корсо (Мексика).

Стела с календарем майя
7.16.3.2.13, 6 Бен 16 Шуль (10 грудня 36 рік до н.е.) – це перша стела з датою календаря майя, яку знайшли археологи
  • 1520 – Мартін Лютер привселюдно спалив папську буллу Exsurge Domine про відлучення його від церкви у Віттенбергу.
  • 1637 – козацькі війська під проводом Павла Бута зазнали поразки від поляків біля містечка Боровиця.
  • 1684 – Едмонд Галлей зачитав на засіданні Королівського товариства роботу Ісаака Ньютона De motu corporum in gyrum, в якій закони Кеплера були виведені на основі теорії тяжіння.

У 1768 році в Лондоні за наказом англійського короля Георга III була заснована Королівська Академія мистецтв – найвпливовіша і найавторитетніша Асоціація художників Великої Британії. З 1868 року розташована в будівлі Бірлінгтон-хаус на вулиці Пікаділлі у Лондоні. Склад академії обмежений 80 місцями, з яких 14 зарезервовані для скульпторів, 12 – для архітекторів і 8 – для граверів. Решту 46 займають живописці.

1817 – Міссісіпі став 20-м штатом США. Його назва у перекладі з мови індіанців означає “Велика річка”.

У цей день в 1901 році були вручені перші Нобелівські премії / twitter.com/NobelPrize
10 грудня 1901 році – вручені перші Нобелівські премії / twitter.com/NobelPrize

День Нобеля: У 1901 році 10 грудня були вручені перші Нобелівські премії. Вони присуджуються за видатні наукові дослідження, революційні винаходи і великий внесок у культуру і розвиток суспільства. Засновником премії був Альфред Нобель – відомий шведський хімік, інженер і винахідник, на рахунку якого 355 винаходів, найвідоміший серед них – динаміт. За присудження Нобелівських премій у всіх галузях науки і культури відповідають шведські організації. Винятком є Нобелівська премія миру – кому присудити цю нагороду, вирішує Норвезький Нобелівський комітет. Нобелівська премія не може присуджуватися посмертно. Премія може взагалі нікому не присуджуватися, якщо члени відповідного комітету не обрали гідних робіт серед представлених на конкурс. У цьому випадку призові кошти зберігаються до наступного року. Якщо ж і тоді премія не буде вручена, вони передаються в закритий резерв Нобелівського фонду. У свою чергу, лауреати, які отримали премії, повинні виступити із так званою «Нобелівською меморіальною лекцією», яка публікується потім Нобелівським фондом в особливому томі. Процедурі нагородження номінантів передує велика робота, яка ведеться цілий рік численними організаціями по всьому світу. Остаточний відбір лауреатів проводять Шведська королівська академія наук, шведська академія, Нобелівська Асамблея Каролінського інституту і Норвезький Нобелівський комітет.

10 грудня, в річницю смерті Альфреда Нобеля (10 грудня 1896 року), лауреатів нагороджують у столицях відразу двох країн. У Стокгольмі король Швеції вручає премії в галузі фізики, хімії, фізіології та медицини, літератури та економіки. В Осло у присутності короля Норвегії та членів королівської сім’ї, голова Норвезького нобелівського комітету вручає премію в галузі захисту миру. Поряд з грошовою премією, розмір якої змінюється залежно від доходу, отриманого Нобелівським фондом, лауреатам вручається золота медаль із зображенням Нобеля і диплом. Крім самої церемонії вручення премії, урочистості, присвячені цій події, включають у себе ще дві важливі складові – Нобелівську вечерю і Нобелівський концерт.

  • 1948 – Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини (10 грудня відзначається як День прав людини).
  • 1949 – під час масштабної кампанії усунення кваліфікованих українських працівників з академічних установ у звинуваченні “за антирадянську діяльність” заарештовано історика, археографа Ярослава Дашкевича. До 19.01.1950 з Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника під приводом “скорочення посад” було звільнено близько 20 бібліотечних спеціалістів. Формальним приводом для репресій стало вбивство Я. Галана.
  • 1953 – вийшов 1-й номер журналу “Плейбой”.

10 грудня 2020 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - фото 437205

  • 1960 – почалося будівництво нафтопроводу “Дружба”
  • 1981 – американський журнал The New England Journal of Medicine опублікував замітку про нове захворювання, яке призвело до загибелі 95 людей, в основному серед гомосексуалів. Пізніше захворювання отримало назву “синдром набутого імунодефіциту” (СНІД).

З 1998 року – 10 грудня відзначається Всесвітній день прав тварин — міжнародне екологічне свято, спрямоване на визнання і захист прав тварин,об’єднує всіх, хто виступає на захист тварин і проти вбивства тварин заради м’яса, хутра, дослідів і розваг.

У Києві пройшла акція на захист тварин. Зооактивісти вимагають заборонити  хутряні ферми та використання тварин у цирках | Громадське телебачення
Марш захисників тварин у Києві – акція «Стань на захист тварин!». Фото: https://hromadske.ua
  • 1999 – Панамський канал перейшов під юрисдикцію Панами (раніше був під юрисдикцією Сполучених Штатів).

За церковним календарем 10 грудня віряни відзначають свято ікони Божої Матері “Знамення”. На ній зображена Богоматір під час молитви. Ікону вважають чудотворною. Від “Знамення” очікували чогось особливого – знаків, які дозволяли передбачити долю.

 

РА «Маркетингові технології ПБС» – увесь спектр маркетингових послуг: від ідеї – до реалізації!
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031